Skip content

Barry Gibb podpisuje kontrakt z Sony Music! Nowa płyta jesienią!

Barry Gibb podpisuje kontrakt z Sony Music! Nowa płyta jesienią!

NAJSTARSZY Z BRACI GIBB, WSPÓŁZAŁOŻYCIEL BEE GEES WYDAJE SOLOWĄ PŁYTĘ 

„IN THE NOW” UKAŻE SIĘ TEJ JESIENI NAKŁADEM SONY MUSIC

 W UB. TYG. BARRY GIBB DOŁĄCZYŁ DO GRUPY COLDPLAY PODCZAS KONCERTU WIEŃCZĄCEGO GLASTONBURY FESTIVAL

 

Legendarny wokalista, kompozytor i producent Barry Gibb podpisał kontrakt z należącą do Sony Music wytwórnią Columbia Records na mocy którego tej jesieni ukaże się jego solowy album “In The Now”. Jedyny żyjący członek słynnej grupy Bee Gees (założonej z braćmi Robinem i Maurice’m) powierzył powstawanie płyty rodzinie – kompozycje na nią napisał wspólnie z synami Stephenem i Ashley’em.

Album wyprodukowany przez Barry’ego i Johna Merchanta będzie drugim solowym dziełem artysty i pierwszym od czasu ostatniej płyty studyjnej Bee Gees z roku 2001 roku. To powrót w blask reflektorów właściciela jednego z najbardziej charakterystycznych głosów w historii muzyki pop, rock i R&B. 12 Utworów na płytę nagranych zostało w Miami wraz z ekipą, która towarzyszyła Barry’emu podczas jego ostatniej trasy koncertowej w 2014 r.

Jako producent/kompozytor, Barry Gibb odegrał kluczową rolę w tworzeniu najważniejszych płyt takich artystów jak Barbra Streisand (‘Guilty’), Dolly Parton i Kenny Rogers (‘Islands In The Stream’) czy Dionne Warwick (‘Heartbreaker’).

„To spełnienie marzeń i otwarcie nowego rozdziału w moim życiu. Zawsze miałem nadzieję, że The Bee Gees podpiszą kiedyś kontrakt z Columbia Records czy Sony Music, wiec tym bardziej cieszę się na tę współpracę.”

Razem z Robinem, Mauricem i Andy’m, bracia Gibb umieścili na szczycie listy Billbaordu aż 19 płyt, w tym aż 6 kolejnych płyt z rzędu, dorównując tym samym Beatlesom.

„Nigdy nie zapomnę moich braci, zawsze będą częścią tego, co robię. Spełniło się nasze marzenie”.

W ostatni weekend Barry Gibb był specjalnym gościem grupy Coldplay podczas ich finałowego występu zamykającego festiwal Glastonbury. Zaśpiewali razem dwa hity Bee Gees – “To Love Somebody” i “Stayin’ Alive”, zapowiedziane przez Chrisa Marina jako ‘najlepsza piosenka w historii’.

 

Więcej na : http://www.barrygibb.com/.