Skip content

BRUCE SPRINGSTEEN – nowy album studyjny "High Hopes" już 14 stycznia!

BRUCE SPRINGSTEEN – nowy album studyjny "High Hopes" już 14 stycznia!

Bruce Springsteen powraca z nową płytą „High Hopes” – 18. studyjny krążek słynnego Bossa pojawi się w sklepach muzycznych 14 stycznia przyszłego roku. Znajdziemy na nie, Springsteena w różnych odsłonach oraz w otoczeniu rozmaitych muzyków – od The E Street Band po Toma Morello. Album nagrywany był w New Jersey, Los Angeles, Atlancie, Australii i Nowym Jorku. Do płyty dołączony będzie wstęp autorstwa samego Bruce’a, zdradzający koncepcję „High Hopes”.

 

Tom Morello (Rage Against The Machine, Audioslave, The Nightwatchman) dołączył do Springsteena i the E Street Band podczas australijskiej trasy w marcu 2013 roku w zastępstwie Steve’a Van Zandta i stał się – jak pisze Bruce – „moją muzą, przenoszącą cały projekt na zupełnie nowy poziom”. Na „High Hopes” gra na gitarze a także śpiewa w duecie ze Springsteenem („The Ghost of Tom Joad”). Na płycie usłyszymy także muzyków, których nie ma już z nami – Clarence Clemonsa (odszedł w 2011) i Danny’ego Federici (odszedł w 2008) – nagrane z ich udziałem utwory Boss opisuje jako ‘wybór z najlepszych niepublikowanych materiałów z poprzedniej dekady’.

 

Oficjalne video do tytułowego singla promującego płytę „High Hopes” można obejrzeć poniżej. Reżyser, Thom Zimny, stworzył niesamowity kolaż ze zdjęć Danny’ego Clincha, materiałów filmowych z australijskiej trasy z Tomem Morello autorstwa Chrisa Hilsona a także zdjęć i grafik archiwalnych.

Tracklista płyty ‘High Hopes’ (premiera 14 stycznia 2014) :

1. High Hopes (Tim Scott McConnell) – featuring Tom Morello
2. Harry’s Place – featuring Tom Morello
3. American Skin (41 Shots) – featuring Tom Morello
4. Just Like Fire Would (Chris J. Bailey) – featuring Tom Morello
5. Down In The Hole
6. Heaven’s Wall – featuring Tom Morello
7. Frankie Fell In Love
8. This Is Your Sword
9. Hunter Of Invisible Game – featuring Tom Morello
10. The Ghost of Tom Joad – duet with Tom Morello
11.The Wall
12. Dream Baby Dream (Martin Rev and Alan Vega) – featuring Tom Morello