Skip content

Bullet For My Valentine powracają z nową płytą! ‘Premiera ‘VENOM’ 14 sierpnia!

Bullet For My Valentine powracają z nową płytą! ‘Premiera ‘VENOM’ 14 sierpnia!

Piąty krążek Bullet For My Valentine

 

Nowy członek zespołu – Jamie Mathias

 

Lyric video do “No Way Out”

 

 

Chcieliśmy stworzyć płytę, która pokaże nas nie tylko z zewnątrz, ale również od środka (…) Myśleliśmy o tym, co definiuje nas jako osoby i co definiuje nas jak zespół na pierwszym miejscu. Postanowiliśmy przekazać naszą energię dalej i to jest właśnie to, co zrobiliśmy” – Matt Tuck, Bullet For My Valentine

 

Podczas całej swojej kariery, Bullet For My Valentine sprzedali miliony płyty i zgromadzili wielką armię fanów. Ich teledyski i piosenki były odtwarzane kilkanaście milionów razy, pojawili się na niezliczonej ilości okładek, a ich albumy zdobyły wiele pozytywnych recenzji od najważniejszych pism i portali muzycznych na świecie. Teraz zespół powraca z nową płytą VENOM, którą wychodzi poza ściśle określone ramy gatunków muzycznych.

 

Piąty album studyjny metalowych tytanów z Wielkiej Brytanii ukaże się 14 sierpnia. Krążek został wyprodukowany przez Carla Bowna i Colina Richardsona (Slipknot, Machine Head, Trivium), a jego nagrania odbywały się w Metropolis Studio w Londynie.

 

Po swojej ostatniej, czwartej płycie „Temper Temper” z 2013 roku, muzycy postanowili powrócić do swoich hard rockowych korzeni. Matt Tuck, wokalista zespołu, wyznał, że podczas nagrywania tej płyty przykładali dużą wagę do tego, co się na niej znajdzie. „Wszystko co było zbyt melodyjne albo popowe od razu odrzucaliśmy… Chcieliśmy, aby ten album był tak mroczny, jak to tylko możliwe. Zależało nam, aby jego brzmienie było mocniejsze. Za to właśnie fani pokochali nas od pierwszego dnia”.

 

Na tej płycie słychać niebywały rozwój, jaki przeszli Bullet For My Valentine. Ich brzmienia są mocniejsze, a struktura piosenek bardziej złożona, czego najlepszym przykładem jest najnowszy utwór zespołu „No Way Out”.  Lyric video do tej piosenki dostępny jest już do obejrzenia na VEVO/YouTube VEVO. Piosenka dostępna jest w serwisach cyfrowych, m.in.:

 

VEVO: http://smarturl.it/YWABp

iTunes:  http://smarturl.it/YWABi

Amazon:  http://smarturl.it/YWABa

Spotify:  http://smarturl.it/YWABs

Google Play: http://smarturl.it/YWABg

 

Przy okazji informacji o premierze płyty, zespół poinformował, że do wokalisty Matta Tucka, gitarzysty Michaela „Padge” Pageta i perkusisty Michaela „Moose” Thomasa – dołączył basista i chórzysta, Jamie Mathias.

 

VENOM Tracklista

 1.   “V”
 2. “No Way Out”
  3. ”Army of Noise”
  4. “Worthless”
  5. “You Want A Battle? (Heres A War)”
  6. “Broken”
  7. “Venom”
  8. “Harder the Heart”
  9.  “Skin”
  10. “Hell or High Water”
  11. “Pariah”

 

Deluxe edition:

 1. “Playing God”
 2. “Run For Your Life”
 3. “In Loving Memory”
 4. “Raising Hell”