Skip content

Chambao podsumowują karierę nietypową płytą – już w sprzedaży!

Chambao podsumowują karierę nietypową płytą – już w sprzedaży!

Czy takim hitom world music jak “Ahí estás tú” można nadać zupełnie nowe brzmienie?

Odpowiedź, oczywiście pozytywna, to tylko jedna z wielu niespodzianek na 10 Años Around The World – płycie upamiętniającej dekadę działalności na muzycznym rynku jednej z najważniejszych formacji grających tzw. muzykę świata (lub używając terminu bardziej wysublimowanego – flamenco chill). Pochodzący z Malagi (południowa Hiszpania) muzycy zyskali sobie fanów na całym swiecie – od Argentyny i Chile po Meksyk, Turcję, Niemcy i Polskę, w której wielokrotnie dawali wyprzedane do ostatnich miejsc koncerty.

‘Unowocześniona’ wersja przeboju Ahí estás tú udostępniona została światu w czerwcu tego roku i najlepiej oddaje ducha całego przedsięwzięcia. Wokalistce La Mari towarzyszy mieszkająca w Niemczech Nigeryjka Nneka, również bardzo znana i lubiana w naszym kraju.  Utwór umiejętnie łączy wpływy hiphopowe, soul, funk i reggae – niektóre dość zaskakujące dla dotychczasowych fanów Chambao.

Cała płyta 10 Años Around The World to 12 odświeżonych – nagranych na nowo lub zremiksowanych –  sprawdzonych hitów zespołu, takich jak ‘Chambao’, ‘Ahi Estas Tu’, ‘Pokito a Poko’ czy ‘Papeles Mojados’. Oprócz wspomnianej Nneki, na płycie usłyszeć można też wiele innych znanych głosów z całego świata –  m.in. Toto La Maposina z Kolumbii, Lila Downs z Meksyku czy Toumani Diabaté z Mali – a wykonania remixów podjęli się Howie B, Talvin Singh, Gilles Peterson i in. Płytę wyprodukowali – i przeboje Chambao w nowym świetle ukazali Carlosa Raya i Bob Benozzo.

Album “10 Años Around The World” ukazuje się w wersji standardowej (1CD) i deluxe (2CD). Na dodatkowym krążku znalazło się 12 najsłynniejszych kolaboracji Chambao z przeciągu całej kariery – m.in. duet z Cesarią Evorą (“Um Pincelada”), Mario Diazem (“Comeme”) czy Ricky Martinem (“Tu Recuerdo”)

 

CD1

 1. Chambao (HOWIE B remix)
 2. Ahí estás tú con NNEKA
 3. Urelé con  PACO FERNANDEZ  (Too Much Ibiza remix)
 4. Papeles mojados con LILA DOWNS
 5. Uleré con JAVIER RUIBAL (MAX SEDGLEY remix)
 6. Pokito a Poko con ESTOPA
 7. Lo mejor pa ti  (TALVIN SINGH remix)
 8. Duende del Sur (GILLES PETERSON remix)
 9. Los Sueños con TOTÓ LA MAMPOSINA
 10. Despierta  (AFTERLIFE remix)
 11. Beliche con TOUMANI DIABATE
 12. Respira  con ESTRELLA MORENTE & ENRIQUE MORENTE

CD2:

 1. Ritmo Candela with MOJO PROJECT
 2. Uma Pincelada with CESAREA EVORA
 3. Somos luz with MACACO
 4. Tu recuerdo (MTV Unplugged Version) with RICKY MARTIN
 5. Déjame vivir with JARABE DE PALO
 6. Hoy puede ser un gran día (Tribute to SERRAT)
 7. Bonita con CALIMA
 8. Por tu ausencia with ROSARIO
 9. La Chabola with PERET
 10. Cómeme with MARIO DIAZ
 11. Bilhete with IVAN LINS
 12. Viento de la mar with ANTONIO LIZANA