Skip content

Daft Punk ujawniają klip do duetu z Julianem Casablancasem!

Daft Punk ujawniają klip do duetu z Julianem Casablancasem!

Daft Punk mają już pewne miejsce w podsumowaniach roku 2013 – zarówno jeśli chodzi o dokonania muzyczne (ich album ‘Random Access Memories’ zachwycił zarówno fanów, jak i krytyków) ale i około muzyczne – kampania promocyjna towarzysząca premierze piosenki ‘Get Lucky’ należała do najoryginalniejszych w historii. To jednak nie koniec niespodzianek od zespołu: dzisiaj zespół zaprezentował klip do najnowszego, trzeciego singla ‘Instant Crush’. Klip z udziałem śpiewającego w utworze Juliana Casablancasa (The Strokes) można obejrzeć już teraz:

. Reżyserem tragicznej historii o dwóch zakochujących się figurach woskowych jest Warren Fu, artysta pracujący dla Lucas Films i twórca postaci do drugiej części sagi Gwiezdnych Wojen, m.in. Generała Grievousa. Warren reżyserował teledyski takich artystów jak Depeche Mode, The Killers, Marka Ronsona czy ‘Derezzed’ – utwór Daft Punk do soundtracku Tron, zaprojektował też okładkę do ‘Random Access Memories’. Inspiracją do klip ‘Instant Crush’ była baśń Hansa Christiana Andersona ‘Dzielny Ołowiany Żołnierzyk’ i telewizyjny serial Strefa Mroku z lat 60-tych.

Twarz Juliana Casablancasa wyrzeźbiona została ręcznie w wosku i włókna szklanego przez Tony’ego Gardnera – człowieka odpowiadającego za  makijaż Michaela Jacksona w teledysku Thriller. Miał wtedy 17 lat i było to jedno z jego pierwszych dokonań, od tego czasu Tony pracował m.in. przy filmach 28 Dni Później czy Laleczka Chucky: Następne Pokolenie. On również jest twórcą słynnych hełmów robotów Daft Punk i pracował z zespołem przy wielu projektach, m.in. trasie Alive 2007 i filmie Electroma. W teledysku ‘Instant Crush’ zaprojektował scenę roztapiania się figur woskowych.

Ostatni album Daft Punk ‘Random Access Memories’ ukazał się w maju b.r. i na świecie sprzedano go już w ponad 3 milionach egzemplarzy. W Polsce jest to już Platynowa Płyta. Dotychczas ukazały się z niego dwa single – ‘Lose Yourself To Dance’ i absolutny przebój tegorocznej wiosny i lata – ‘Get Lucky’. Na stronie zespołu dostępna jest specjalna reedycja płyty z winylami, portami USB, dodatkowymi materiałami graficznymi i bonusowym utworem ‘Horizon’.