Skip content

Kalkbrenner prezentuje 2 część wideo ‘Florian’ z utworem ‘Mothertrucker’ z nowej płyty ‘7’

Kalkbrenner prezentuje 2 część wideo ‘Florian’ z utworem ‘Mothertrucker’ z nowej płyty ‘7’

Mothertrucker’ to drugi utwór, po ‘Cloud Rider’, który zapowiada nową płytę niemieckiego wirtuoza muzyki elektronicznej, Paula Kalkbrennera – ‘7’, która ukaże się na CD oraz winylu 7 sierpnia br.

 

Decyzję o udostępnieniu kawałka ‘Mothertrucker’ została podjęta spontanicznie przez artystę, który nawiązuje brzmieniem do legendarnej berlińskiej sceny techno.  Towarzyszy mu premiera wideo, stanowiącej drugą część  trylogii zatytułowanej ‘Florian’. Projekt stworzony przez agencję Droga5, a całość serii tworzą utwory ‘Cloud Rider,’ ‘Mothertrucker,’ and ‘Feed Your Head’.

 

Trylogia ‘FLORIAN’  to historia młodego chłopaka, który spontanicznie dzieli się uwielbiana przez siebie muzyką z przypadkowo spotykanymi ludźmi, pomimo tego, że w efekcie spotyka go ostracyzm i odrzucenie. Jest to alegoria odzwierciedlająca specyficzną pozycję i rolę outsidera, którą pełni muzyka elektroniczna w Stanach Zjednoczonych.  Mimo, iż jej początki wywodzą się z Chicago i Detroit, styl ten do  dzisiejszego dnia nie przebił się w Ameryce do tzw. Mainstreamu i paradoksalnie postrzegany jest jako ‘obcy’.

 

Płyta  „7” , jak zapowiada Kalkbrenner, ma być kontynuacją i ewolucją jego dotychczasowego stylu muzycznego, którym podbił serca fanów na całym świecie. Artysta postanowił powrócić do czasów „Sky & Sand” i zaprosił do współpracy wokalistów. Wśród nich usłyszymy m.in. Luther Vandross, Jefferson Airplane & D-Train. Premierze krążka towarzyszyć będzie seria występów na festiwalach w całej Europie. Album można zamówić już teraz m.in. TUTAJ.

 

 

Tracklista:

 1. Battery Park
 2. Cylence 412
 3. Cloud Rider
 4. Shuffleface
 5. Tone & Timber
 6. Channel Isle
 7. Feed Your Head
 8. Papercut Pilot
 9. Mothertrucker
 10. A Million Days
 11. Align The Engine
 12. Bright Roller

 

 

# # #

Website: http://paulkalkbrenner.net/home/

Facebook: https://www.facebook.com/paulkalkbrenner

Soundcloud: https://soundcloud.com/paulkalkbrenner

Twitter: https://twitter.com/paulkalkbrenner