Skip content

Pół miliona sprzedanych płyt i teledysk do "I Wonder"

Pół miliona sprzedanych płyt i teledysk do "I Wonder"

Album z muzyką do nagrodzonego Oscarem filmu „Searching For Man Sugar” sprzedał się na całym świecie w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Zbiór ponadczasowych utworów zebranych na tej płycie prezentuje Rodrigueza jako muzycznego wizjonera.

“Dziękuję fanom “, powiedział Rodriguez . ” To zaszczyt i przyjemność być wysłuchanym.”

Film i płyta z muzyką spowodowały ponowne zainteresowanie twórczością Rodrigueza na całym świecie. Od czasu premiery filmu artysta z koncertami odwiedził Amerykę Północną, Europę, Afrykę Południową i Australię. Ostatnio serię koncertów dał w Barclays Center i Radio City Music Hall w Nowym Jorku.

Dziś swoją premierę na stronie RollingStone.com ma teledysk do przebojowej piosenki Rodrigueza ” I Wonder”.

Album „Searching For Sugar Man” stał się w tym roku muzycznym wydarzeniem w wielu krajach na całym świecie. Płyta stała się przebojem między innymi w Australii , Austrii, Belgii , Brazylii , Kanadzie , Czechach , Danii, Finlandii , Francji, Niemczech , Grecji , Hong Kongu , Indiach, Indonezji , Irlandii, Włoszech , Japonii , Korei, Meksyku ,Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Filipinach, Portugalii , Singapurze , RPA , Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanie, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju album ten pokrył się platyną a Złotą Płytą nagrodzony został między innymi w RPA, Francji i Szwecji.

Sixto Rodriguez, artysta kilka miesięcy wcześniej znany tylko niewielkiej grupie pasjonatów muzyki stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych artystów w naszym kraju. Zainteresowanie postacią tego niezwykłego artysty i jego muzyką jest olbrzymie. Jego piosenki można zaliczyć do pierwszej piątki muzycznych objawień czterech ostatnich dekad w muzyce. Gwarantujemy, że każdy, kto znajdzie choć chwilę na posłuchanie piosenek Sixto Rodrigueza zakocha się od razu w tych niezwykłych, ponadczasowych kompozycjach.

Kunszt Rodrigueza, kultowego muzyka z Detroit, który nagrał dwa albumy: „Cold Fact” (1970) oraz „Coming From Reality” (1971) został dzięki filmowi i płycie „Searching For Sugar Man” odkryty od nowa.