Skip content

St. Lucia – szczegóły debiutanckiej płyty!

St. Lucia – szczegóły debiutanckiej płyty!

Nowojorski projekt synth-popowy St. Lucia po wydaniu kilku świetnie przyjętych EP-ek i singli (‘We Got It Wrong’, ‘September’) wydaje wreszcie album długogrający. Krążek „When The Night” ukaże się ostatecznie 8 października nakładem Neon Gold/Columbia Records. Unikalny, nostalgiczny electro-pop mózg zespołu Jean-Philip Grobler stworzył z producencką pomocą Chrisa Zane (Passion Pit), Richa Costey’a (Muse, Foo Fighters) i Andy Baldwina. Za projekt okładki odpowiada Leif Podhajsky, artysta mający na koncie okładeki płyt m.in. Lykke Li, Tame Impala czy Foals.

Urodzony w Afryce Południowej Grobler znany jest z umiejętności przenoszenia słuchacza w minione dekady za sprawą brzmienia nieco nostalgicznego, a jednocześnie bardzo świeżego. Niezwykłej melodyjności i nietypowym konstrukcjom swoich utworów St. Lucia zawdzięcza zaliczenie w poczet ’20 Nowych Zespołów, Na Które Warto Zwrócić Uwagę’ (Complex Magazine), podczas gdy Onion/A.V. Club określa ich muzykę jak ‘pop perfekcja’. Miesięcznik SPIN tak malowniczo opisał twórczość St. Lucia: „rozbudowane struktury i narastające refreny przywodzą na myśl tropikalną mieszankę morskiej bryzy i promieni wschodzącego słońca”.

Album “When The Night” ukazuje się w sprzedaży cyfrowej a także na płycie CD i 2 płytach winylowych. Aktualnym singlem z płyty jest utwór ‘Elevate’, który można odsłuchać już zarówno w wersji oryginalnej, jak i udostępnionym właśnie remixie autorstwa grupy Passion Pit (TUTAJ).