Skip content

Szczegóły nowej płyty Manic Street Preachers!

Szczegóły nowej płyty Manic Street Preachers!

Manic Street Preachers wracają z nowym, pierwszym of 3 lat studyjnym albumem – „Rewind the Film” ukaże się 17 września. Poprzedzać go będą pierwszy oficjalny singiel ‘Show Me The Wonder’ ale już teraz dla fanów przygotowano przedsmak nowej muzyki – video do piosenki ‘Rewind the Film (feat. Richard Hawley)’ obejrzeć można już  TUTAJ a utwór dostępny jest do bezpłatnego pobrania już teraz przy każdym zamówieniu płyty w serwisie iTunes. W porównaniu do poprzedniego krążka ‘Postards from A Young Man’ nowe utwory są bardziej refleksyjne, stawiające bardziej na dobre melodie niż nowoczesne produkcje.

Z płyty przed premierą ujawnione zostaną dwa nagrania – tytułowy ‘Rewind The Film’ to ponad 6 minutowy ‘soundtrack do nieistniejącego filmu’, z unoszącym się nad nim głosem Jamesa Deana Bradfielda i gościnnie – Richarda Hawleya (Longpigs, Pulp, Arctic Monkeys). Hawley: „Byłem niezwykle pozytywnie zaskoczony tym, że mogę coś nagrać ze słynnymi Manicami. Kocham ich od dawna za to co robią i jak to robią – więc bycie częścią ich następnego dzieła to dla mnie prawdziwe wyróżnienie.” Zaś ‘Show Me the Wonder’ to szybki, pozytywny numer pop z przesłaniem – na’ delikatnym’ nowym krążku to jeden z bardziej żywiołowych i wyróżniających się tracków.

Nagrywany w Cardiff i Berlinie (po raz pierwszy) album ‘Rewind The Film’ zawiera 12 nowych utworów ze znakiem jakości Manic Street Preachers, koncentujacych się wokół takich tematów jak rock’n’rollowy sen, Thatcheryzm, inspirowane tak odległymi hasłami jak walijski zamek Manorbier Castle, wokalista i gitarzysta Skids/Big Country Stuart Adamson, ‘Brzemię snu’ Wernera Herzoga czy poeta RS Thomasem. Pytani o umiejscowienie w przeszłości nowego krążka, muzycy opowiadają, że jego spokój przypomina czasy ‘This Is My Truth Tell Me Yours’.”

Kontynuując tradycję duetów zapoczątkowaną na ostatnich krążkach (Nina Persson z The Cardigans w ‘Your Love Alone’ / Ian McCulloch w ‘Some Kind of Nothingness’) płytę otwiera utwór ‘This Sullen Welsh Heart’ z gościnnym udziałem Lucy Rose a w ‘4 Lonely Roads’ główny wokal należy do Cate Le Bon. Do tego dochodzi także duet z Richardem Hawleyem.

 

Tracklista płyty ‘Rewind The Film’:

This Sullen Welsh Heart * Show Me The Wonder * Rewind The Film * Builder of Routines * 4 Lonely Roads

(I Miss The) Tokyo Skyline * Anthem For A Lost Cause * As Holy As The Soil (That Buries Your Skin)

3 Ways To See Despair * Running Out Of Fantasy * Manorbier * 30 Year War