Skip content

Szczegóły powrotu indie-rockerów z Modest Mouse!

Szczegóły powrotu indie-rockerów z Modest Mouse!

Po raz ostatni o Modest Mouse słyszeliśmy o nich przy okazji festiwalu Open’ er 2013, kiedy ze względu na przedłużające się nagrywanie kolejnej płyty zmuszeni byli odwołać swój występ. Miesiące mijały, a nowego materiału wciąż nie było. Wczoraj jedna nadeszła dobra wiadomość – Modest Mouse wracają z nowym singlem i, pierwszą od 8 lat, nową płytą. Krążek ‘Stangers To Ourselves’ ukaże się 3 marca, a promuje go kawałek ‘Lampshades On Fire’, który najwierniejsi fani znają z koncertów MM (jest to stała pozycja na ich setliście) od 2011 roku! O samej płycie wiadomo na razie niewiele – ma się na niej pojawić basista Nirvany Krist Novoselic i członek reaktywowanej niedawno formacji Outkast Big Boi.

 

 

15-Utworowy album jest można zamówić przed premierą już teraz m.in. w serwisie iTunes – każda osoba, która to zrobi, otrzyma do natychmiastowego pobrania utwór „Lampshades On Fire”.

Modest Mouse to jeden z najpopularniejszych indie-rockowych zespołów Ameryki. Działają od 1993 roku, mają w dorobku 5 płyt studyjnych z których pochodzą takie przeboje jak ‘Float On’ czy ‘Dashboard’. Ten ostatni jest w naszym kraju szczególnie rozpoznawany – w 2010 roku użyto go w spocie reklamowym ramówki jednej z największych polskich stacji telewizyjnych.