Skip content

Tom Odell "Long Way Down" premiera 25 czerwca!

Tom Odell "Long Way Down" premiera 25 czerwca!

Tom Odell to 21-letni debiutant z Wielkiej Brytanii, którego już okrzyknięto sensacją i objawieniem muzycznym. W październiku 2012r. ukazała się jego EP-ka pt. “Songs From Another Love”, która przyniosła mu nominację i nagrodę BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award. Radio BBC umieściło go w swoim plebiscycie – “BBC Sound of 2013“ (artyści, w których pokładane są największe nadzieje). Stacja MTV ogłosiła go artystą nadchodzącego roku w konkursie “Brand New For 2013“.

25 czerwca to data premiery jego debiutanckiej płyty  „Long Way Down” (CD oraz CD deluxe z dodatkowymi 5 utworami) Longplay promują: ballada „Another Love” oraz utwór “Hold Me”.

Pomimo młodego wieku, Tom Odell komponuje bardzo dojrzałe teksty, w których wyjątkowo celnie i dosłownie obrazuje swoje odczucia. Jak sam podkreśla, czerpie i uczy się od najlepszych – Davida Bowie, Arctic Monkeys, Rufusa Wainwrighta czy Eltona Johna. Charakterystyczne dźwięki fortepianu i ciemny wokal artysty tworzą klimat całej płyty i potęgują emocje zawarte w tekstach.

Tracklista CD

 1. Grow Old With Me
 2. Hold Me
 3. Another Love
 4. I Know
 5. Sense
 6. Can’t Pretend
 7. Till I Lost
 8. Supposed To Be
 9. Long Way Down
 10. Sirens

CD Deluxe

 1. I Think It’s Going To Rain Today
 2. Storms
 3. Heal
 4. Till I Lost (demo)
 5. Grow Old With Me (demo)