Skip content

Wszystke szczegóły ścieżki dźwiękowej do filmu "Niesamowity Spiderman 2"!

Wszystke szczegóły ścieżki dźwiękowej do filmu "Niesamowity Spiderman 2"!

Ścieżka dźwiękowa do najważniejszej superprodukcji tej wiosny – filmu „Niesamowity Spider-Man 2” zapowiada się równie interesująco, co sam film. Album promować będzie nowy singiel Alicii Keys „It’s On Again (feat. Kendrick Lamar)” napisany specjalnie na tę okazję przez Pharrella Williamsa, Alicię Keys, Hansa Zimmera i Kendricka Lamara a wyprodukowany przez Pharrella Williamsa.

Reżyser filmu Marc Webb: „Szukaliśmy tematu muzycznego, który idealnie podsumowałby nasz film – czegoś szybkiego, porywającego, ale jednocześnie niepokojącego. Utwór Alicii idealnie trafił w nasze zapotrzebowanie. Jeżeli zaś chodzi o muzykę instrumentalną, każdy twórca chciałby mieć w swojej produkcji brzmienie unikalne. To, co zrobił Hans Zimmer And The Magnificent Six jest bardziej niż unikalne. Nie słyszałem jeszcze nigdy takiej ścieżki dźwiękowej”.

Alicia Keys dodaje: „Moja piosenka idealnie oddaje klimat i znaczenie całego filmu. Wszyscy mamy potencjał, żeby być kimś niezwykłym. W każdym z nas znajduje się cząstka Superbohatera’.

 

Za utwory instrumentalne na płycie odpowiada laureat Oscara Hanz Zimmer i tajemniczy projekt Magnificent Six, w którego skład wchodzą Pharrel Williams, odpowiedzialny za największe przeboje ostatniego roku – ‘Get Lucky’, ‘Blurred Lines’ i ‘Happy’ – a także Johnny Marr (The Smiths, Modest Mouse), Michael Einziger (Incubus), Junkie XL, Andrew Kawczynski i Steve Mazzaro. Zimmer tak opisuje ich wspólną pracę: ‘Kiedy zebraliśmy się, żeby napisać muzykę do tego filmu postąpiliśmy inaczej, niż zwykle: najpierw napisaliśmy piosenki, z których powstały motywy muzyczne do filmu. Zwykle kompozytorzy pracują w dokładnie odwrotny sposób. ‘

Na soundtrack „The Amazing Spider-Man 2” , który w sprzedaży ukaże się 15 kwietnia, trafią także nowe piosenki Pharrella, The Neighbourhood, LIZ i Alvin Risk. Usłyszymy tu także utwór „Song For Zula” grupy Phosphorescent.

Film ‘Niesamowity Spider-Man 2’ trafi do kin 25 kwietnia 2014.

 

O filmie Niesamowity Spider-Man 2:

Zawsze wiedzieliśmy, że najważniejsza walka Spider-Mana to ta z samym sobą: między codziennymi obowiązkami Petera Parkera i niezwykłą odpowiedzialnością Spider-Mana. Ale w filmie Niesamowity Spider-Man 2, Peter Parker dowiaduje się, że największy konflikt jest jeszcze przed nim.

Wspaniale jest być Spider-Manem (Andrew Garfield). Dla Petera Parkera, nie ma lepszego uczucia od kołysania się między wieżowcami, bycia bohaterem i spędzania czasu z Gwen (Emma Stone). Ale bycie Spider-Manem, ma też swoją cenę: tylko on może uchronić nowojorczyków przed straszliwymi złoczyńcami zagrażającymi miastu. Wraz z pojawieniem się Electro (Jamie Foxx), Peter musi stawić czoła wrogowi znacznie potężniejszemu niż on sam. A kiedy powraca jego stary przyjaciel, Harry Osborn (Dane DeHaan), Peter zdaje sobie sprawę, że wszyscy jego wrogowie mają ze sobą coś wspólnego: Os Corp. Reżyseria – Marc Webb. Produkcja – Avi Arad i Matt Tolmach. Scenariusz – Alex Kurtzman & Roberto Orci & Jeff Pinkner. Na podstawie komiksu Marvel autorstwa Stana Lee i Steve’a Ditko.