Skip content

Wszystko o ścieżce dźwiękowej do nowego filmu Zacha Braffa “Wish I Was Here”!

Wszystko o ścieżce dźwiękowej do nowego filmu Zacha Braffa “Wish I Was Here”!

W tym roku mija 10 lat od premiery kultowej ścieżki dźwiękowej do filmu „Garden State (Powrót do State Garden)” na której reżyser i aktor pierwszoplanowy Zach Braff perfekcyjnie dobrał nastrojową muzykę do obrazu o młodych ludziach z amerykańskiej prowincji. Świetnie przyjęta (nagroda Grammy za najlepszy soundtrack!) i sprzedająca się (1,5 mln egzemplarzy) płyta z utworami m.in. Coldplay, Zero 7, The Shins czy Frou Frou z Imogen Heap ukaże się z okazji tej okrągłej rocznicy na winylu – wydawnictwo trafi na polskie półki sklepowe  12 sierpnia.

Ale życie toczy się dalej a Zach Braff, obecnie już jeden z najpopularniejszych młodych reżyserów, scenarzystów i aktorów amerykańskich, z powodzeniem kręci kolejne filmy i własnoręcznie dobiera do nich muzykę. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszego – i pierwszego reżyserskiego dzieła od czasu „Garden State” – „Wish I Was Here”. Świetnie przyjęty na Festiwalu Sundance (polska premiera „Gdybym tylko tu był”  we wrześniu b.r.) film opowiada dowcipną, wzruszającą i uniwersalną historię rodzicielsko-małżeńsko-dziecięcą a otaczająca go aura sukcesu powoduje, ze to jeden z najbardziej oczekiwanych ‘niezależnych’ obrazów w kinach tej jesieni.

Także soundtrack do „Wish I Was Here” jest dziełem porównywalnym do swojego poprzednika sprzed dekady. Na płycie towarzyszącej filmowi usłyszeć można ponownie Coldplay (w duecie z Cat Power) czy The Shins, których piosenka „So Now What” towarzyszy trailerowi filmu i w całości została właśnie udostępniona TUTAJ. Oprócz nich na płycie pojawią się m.in. Bon Iver, Badly Drawn Boy i Gary Jules. Album ukaże się również 12 sierpnia  od razu w wersji cyfrowej, na płycie CD i winylu.

 

Wish I Was Here—Music From The Motion Picture – tracklista:

1. The Shins – So Now What

2. Gary Jules – Broke Window

3. Radical Face – The Mute

4. Hozier – Cherry Wine (Live)

5. Bon Iver – Holocene

6. Badly Drawn Boy – The Shining

7. Jump, Little Children – Mexico

8. Cat Power & Coldplay – Wish I Was Here

9. Allie Moss – Wait It Out

10. Paul Simon – The Obvious Child

11. Japanese Wallpaper – Breathe In (feat. Wafia)

12. Bon Iver – Heavenly Father

13. Aaron Embry – Raven’s Song

14. The Weepies – Mend

15. The Head and the Heart – No One To Let You Down