Skip content

Podulka – “Nie przeszkadzać”

Podulka – “Nie przeszkadzać”
  • wykonawca: Podulka
  • tytuł: Nie przeszkadzać
  • premiera: 30-10-2015
  • nośnik nr kat: 88875124682

Z czego składa się idealna Podulka? Trochę wariactwa, niespokojnego ducha, szalonej energii, do tego wielobarwny głos idealnie nadający się do śpiewania zarówno piosenek Adele, Rihanny jak Janis Joplin, a także twarde podejście do rzeczywistości i doświadczenie w różnych muzycznych konfiguracjach. Marta Podulka, która posiada wszystkie te cechy wreszcie wyczarowała swój pierwszy debiutancki krążek „Nie przeszkadzać”.

„Jestem świruską, trochę nieogarniętą wariatką” – mówi o sobie. Jej kariera jest kolejnym dowodem na to, że wyjątkowych artystów warto szukać nie tylko wśród zwycięzców talent show. Marta w „Mam Talent” dotarła aż do trzeciego miejsca, zaśpiewała też w „X Factorze”, ale to występ na festiwalu w Opolu, gdzie została wyróżniona w 2013 roku, uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Kolejnym spełnionym marzeniem jest „Nie przeszkadzać”, na którym muzycznie wspiera ją m.in. doświadczony producent i kompozytor Bartłomiej Pietsch.

Na płycie „Nie przeszkadzać” Podulka pokazuje kobiecy pazur, ale przede wszystkim czaruje swoim głosem w balladach wychodzących z popu w stronę akustycznego grania czy klimatów bliskich bondowskim piosenkom. To odbicie jej muzycznej drogi przepełnionej przeróżnymi doświadczeniami, od rockowych korzeni, którymi przesiąkła w rodzinnym Brzozowie na Podkarpaciu, przez jazzowe wychowanie jakim w domu karmił ją tata saksofonista, po rasowy pop, którym zachwycała w telewizyjnych show.

Debiutancki album Podulka zaczyna utworem „Jest pięknie”, który dobrze oddaje stan w jakim znajduje się wokalistka. Nie osiada jednak na laurach, mówi: „życzę sobie, żebym była w stanie długo koncertować. Nie chcę intensywnie bawić się przez dwa lata, a później odcinać kupony. Chcę tak poprowadzić drogę artystyczną, by tworzyć piosenki adekwatne do mojego wieku. Nie udawać kogoś innego. Chcę pisać piosenki, z którymi będę się utożsamiać”.

„Nie przeszkadzać” to bardzo ważny przystanek w jej karierze, ale na pewno nie ostatni. Temperamentem i pomysłami Podulka mogłaby bowiem obdzielić spore grono artystów. Śpiewając „Jestem na szczycie” na pewno ma ochotę na więcej i jeszcze nie raz pokaże swoje wokalne możliwości. Tym bardziej, że ma w zanadrzu kilka własnych piosenek. Ich próbkę można usłyszeć na koncertach. Przygotujcie się na to, że jak raz zobaczycie i usłyszycie jak śpiewa, będziecie chcieli więcej i więcej…