Skip content

Big Boi – Boomiverse

Big Boi – Boomiverse
  • wykonawca: Big Boi
  • tytuł: Boomiverse
  • premiera: 16-06-2017
  • nośnik nr kat: 88985446692 (CD)

Big Boi ogłosił datę premiery swojego solowego, trzeciego albumu! Długo oczekiwana płyta „Boomiverse”, którą promują single: „Kill Jill” oraz „Mic Jack” z porywającym refrenem zaśpiewanym przez Adama Levine’a ukaże się 16 czerwca na CD oraz winylu.
Big Boi jest jednym z najbardziej uznanych i wpływowych artystów w historii muzyki. Jako połówka Outkast zdobył sześć nagród Grammy, sprzedał 25 milionów płyt oraz stworzył serię wybitnych albumów, które zapisały się w kanonie rapu – między innymi Aquemini, Stankonia, Southernplayalisticadillacmuzik i Speakerboxxx/The Love Below. Ostatni z nich przyniósł Outkast nagrodę Grammy za album roku – to jak na razie jedyna płyta rap, która zdobyła tę statuetkę.
Debiutancki, solowy album Big Boia z 2010 roku, Sir Lucious Left Foot: The Son of Chico Dusty, dotarł do trzeciego miejsca listy Billboard Top 200 oraz zdobył uznanie krytyków. Pitchfork uznał go jedną ze 100 najlepszych płyt wydanych do tej pory w obecnej dekadzie. Druga płyta, Vicious Lies and Dangerous Rumors, ukazała się w 2012 roku. Muzyk wydał też z projektem Phantogram longplay Big Grams (2015).

Tracklista:

Tracklista:
1. Da Next Day
2. Kill Jill [ft. Killer Mike and Jeezy]
3. Mic Jack [ft. Adam Levine]
4. In The South [ft. Gucci Mane and Pimp C]
5. Order of Operations
6. All Night
7. Get Wit It [ft. Snoop Dogg]
8. Overthunk
9. Chocolate
10. Made Man [ft. Killer Mike and Kurupt]
11. Freakanomics [ft. Sleepy Brown]
12. Follow Deez [ft. Curren$y and Killer Mike]