Skip content

Billy Ocean – “One World” (LP)

Billy Ocean  – “One World” (LP)
  • wykonawca: Billy Ocean
  • tytuł: One World
  • premiera: 04-09-2020
  • nośnik nr kat: 19439713911 (2LP)

Billy Ocean obchodzi w tym miesiącu swoje 70. urodziny i właśnie z tej okazji zapowiada wydanie swojego pierwszego od 10 lat albumu studyjnego.

Płyta „One World” już 17 kwietnia dostępna będzie na CD, albumie winylowym oraz w serwisach cyfrowych.

Wszystkie 12 utworów na płycie to efekt współpracy z producentem Barrym Eastmondem, który napisał i wyprodukował wiele największych hitów Billy’ego (w tym When The Going Gets Tough and Love Zone)

Billy w 2018 roku w uznaniu jego międzynarodowego sukcesu i niegasnącej popularności jego muzyki otrzymał nagrodę Ivor Novello. Kultowe teledyski artysty zostały niedawno odnowione z oryginalnych taśm i opublikowane w jakości HD. W 2016 roku album „Here You Are: The Best of Billy Ocean” zadebiutował na 4 miejscu listy najlepszych albumów w Wielkiej Brytanii, pozostając w pierwszej dziesiątce przez 3 tygodnie.

Billy Ocean powiedział: ”„One World” to mój pierwszy oryginalny album studyjny od ponad 10 lat I to na moje 70. urodziny! Wydaje mi się, że ten album odzwierciedla moją dojrzałość i wiele gatunków muzyki, które są mi bliskie – od Karaibów gdzie, jako mały chłopiec inspirowałem się muzyką calypso po młode lata w londyńskim East Endzie, gdzie muzyka była tak różnorodna. Naprawdę czuję, że „One World” uchwycił wszystkie moje muzyczne wpływy na przestrzeni lat. Album ten odzwierciedla moje myśli i pokazuje, jak czuję się w wieku 70 lat. ”

Billy Ocean jest laureatem nagrody Grammy i na całym świecie sprzedał ponad 30 milionów płyt. Jesienią tego roku rozpocznie się jego trasa koncertowa “The One World”.

LP
A
1 We Gotta Find Love
2 Love You More
3 Feel the Love
4 One World
5 When I Saw You
6 Mystery
B
7 Missing You Everyday
8 Can’t Stand the Pain
9 Betcha Don’t Know
10 All Over the World
11 Daylight
12 Nothing Will Stand In Our Way