Skip content

Britney Spears – “…Baby One More Time” (LP)

Britney Spears – “…Baby One More Time” (LP)
  • wykonawca: Britney Spears
  • tytuł: ...Baby One More Time
  • premiera: 23-11-2018
  • nośnik nr kat: 19075886261 (LP)

Dwadzieścia lat temu, Britney Spears wydając swój debiutancki singiel “Baby One More Time”  zapoczątkowała nową erę w muzyce pop.

23 listopada Sony Music / Jive / Legacy Recordings opublikuje po raz pierwszy kolorową płytę winylową, na której z jednej strony znajdzie się nadruk z charakterystycznej okładki albumu i zdjęcie Britney z jednej z jej pierwszych sesji zdjęciowych z drugiej strony.

Piosenka “… Baby One More Time” ukazała się 23 października 1998 r. I stała się kultowym utworem dla całego pokolenia. Piosenka ta pochodzi z debiutanckiego studyjnego albumu Britney o tym samym tytule, wydanego w styczniu 1999 roku w Jive Records.

Rozmawiając niedawno o tej piosence z The Guardian Britney powiedziała: “Piosenka opowiada o tym stresie, który wszyscy przeżywamy, jako nastolatki.”

Utwór napisany przez Maxa Martina i wyprodukowany przez Martina i Rami znalazł się na szczycie list przebojów w 19 krajach. Sam album ma certyfikat czternastokrotnej platynowej płyty przyznany przez Recording Industry Association of America i sprzedał się w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Teledysk do piosenki w reżyserii Nigela Dicka ukazał się 24 listopada 1998 roku I uznawany jest za jeden z najbardziej wpływowych I charakterystycznych klipów w historii muzyki.

Kolejna dobrą wiadomością dla fanów artystki, jest to, że Britney Spears powraca do Las Vegas z kolejną koncertową rezydenturą zatytułowaną „Domination”. Piosenkarka ogłosiła, że od lutego będzie występowała w Park Theater w Park MGM, wielkim kompleksie hotelowym połączonym z kasynem. Księżniczka Popu ogłosiła na ten moment 32 koncerty, które odbędą się między lutym a sierpniem przyszłego roku.

 

 

LP
A
1 …Baby One More Time
2 (You Drive Me) Crazy
3 Sometimes
4 Soda Pop
5 Born to Make You Happy
6 From the Bottom of My Broken Heart
B
1 I Will Be There
2 I Will Still Love You
3 Thinkin’ About You
4 E-Mail My Heart
5 The Beat Goes On