Skip content

Chambao – “Nuevo Ciclo”

Chambao – “Nuevo Ciclo”
  • wykonawca: Chambao
  • tytuł: Nuevo Ciclo
  • premiera: 29-04-2016
  • nośnik nr kat: 88985319862

Kiedy artysta planuje swoją karierę długoterminowo, nie boi się nowych pomysłów i zmian, które modyfikują, ale nie burzą jego wizerunku. “Nuevo Ciclo” nowy album hiszpańskiej grupy Chambao, otwierają nowy rozdział w karierze Lamari i kolegów. To pierwszy krok ku nowemu i deklaracja następnego etapu działalności jednego z najsłynniejszych zespołów world-music.
W promującym płytę utworze “Camino Libre” poruszany jest temat ‘kryzysu wieku średniego’. Jak śpiewa pochodząca z Malagi wokalistka – „zgubiłam się i odnalazłam, niezależnie od tego, co mówili o mnie ludzie. Zaczęłam siebie akceptować”. Tekst piosenki powstał podczas wizyty w idyllicznej, odciętej od świata wiosce Cabo Polonio w Urugwaju, gdzie Lamari dotarła na początku 2015 roku po zakończeniu trasy 10 ańos around the world Tour. Wieńcząca dekadę działalności Chambao trasa zamykała pierwszy rozdział w ich historii.
To nie jedyny latynoski akcent na nowym krążku: Camino libre, jak i reszta płyty wyprodukowana został przez Lamari i Eduardo Cabrę (znanego jako Visitante), Portorykańczyka na co dzień działającego w grupie Calle 13. Decyzja o wyborze tego akurat producenta była umyślnym wyjściem poza ‘strefę bezpieczeństwa’, w której Chambao bezpiecznie tkwili od początku kariery. Lamari: „Postanowiłam oddalić się od muzyki flamenco, zapomnieć o programowaniu i elektronice. Nie chciałam się ograniczać, pragnęłam wnieść trochę zabawy do pracy w studio. I udało się, a w nagrywanie nowego materiału zaangażowałam się przez to jak nigdy wcześniej.”
Album “Nuevo Ciclo” ukazuje się w standardowej i deluxe (eleganckie opakowanie typu digipack). Zawartoś muzyczna obu płyt jest taka sama.

tracklista:
1. Camino Libre
2. A Veces
3. Dentro de Mi Pecho
4. Imagina
5. En la Raíz
6. Desde el Origen
7. La Danza del Tiempo
8. Sin Avisar
9. Dondandaré
10. Aquí y Ahora
11. Mejor Versión
12. Salir al Sol