Skip content

Jean-Michel Jarre “Planet Jarre” (LP)

Jean-Michel Jarre  “Planet Jarre” (LP)
  • wykonawca: Jean-Michel Jarre
  • tytuł: Planet Jarre
  • premiera: 14-09-2018
  • nośnik nr kat: 19075833831 (4LP)

Kolekcjonerski, czteropłytowy box winylowy JMJ.

Ojciec chrzestny muzyki elektronicznej JEAN-MICHEL JARRE (JMJ) świętuje swoje 50-lecie muzycznej podróży. Celebrujac to wydarzenie Sony Music / Legacy Recording z dumą zapowiadaja premiere niezwykłego albumu zawierającego największe hity artysty oraz dwa nowe utwory. Wszystkie nagrania, które artysta zamieścił na tym albumie zostały zmodernizowane w dźwięku wyjątkowej jakości.

“Pracujac nad tym projektem zdałem sobie sprawę, że mam cztery zupełnie różne style kompozycji “, wyjaśnia Jarre. “Istnieje powszechny pogląd, że ludzie koncentrują się na krótkich momentach muzyki poprzez ciągłe przełączanie. To niekoniecznie jest prawdą. W naszym codziennym życiu spędzamy coraz więcej czasu, słuchając playlist. Gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy. Z tego powodu postanowiłem podzielić ten projekt na cztery różne części, cztery różne światy, które tworzą mój własny świat … moją własną planetę. I mam nadzieję, że spodoba się Tobie ta podróż. ”

Album “Planet Jarre” składa sie z czterech części: Soundscapes, Themes, Sequences, Explorations & Early Works.

Soundscapes czerpie z naturalnego wyczucia artysty do akustycznego estetyzmu i kompozycji atmosfery przełożonej na dźwiekowe pejzaże. Do długich i znanych ambientowych utworów , takich jak “Oxygene 1”, “Equinoxe 2” i “Chronology 1” dołączają nowsze utwory, takie jak “The Heart of Noise” z albumu Electronica.

Themes zawiera m.in. ponadczasowe utwory, takie jak: i struktury podobne do piosenek, takie jak: “Oxygene 2,” “Oxygene 4,” “Zoolookologie” oraz “Industrial Revolution Part 2”

Dziewięć utworów na Sequences opiera się na powtarzalnych i hipnotycznych sekwencjach, które mogą tworzyć tylko instrumenty elektroniczne. Dzięki wczesnym utworom, takim jak “Arpeggiator” i “Revolutions” Jarre ukształtował przyszłość muzyki elektronicznej. Znalazły sie tutaj także nowsze utwory: “Stardust,” nagrany wspólnie z gwiazdą muzyki klubowej Arminem van Buurenem oraz skomponowane niedawno I wcześniej niepublikowane utwory: “Coachella Opening” oraz “Herbalizer”.

Jedną z najbardziej intrygujących cech Explorations & Early Works jest niewydane wcześniej nagranie demo z mitycznej “Music For Supermarkets”, jedynego unikalnego nagrania, które pozostało z albumu zniszczonego przez artystę po emisji radiowej. Utwór “Erosmachine” cofa nas do roku 1969 we wczesny okres twórczości JMJ.

Wydawnictwo “Planet Jarre” ukaże się 14 września 2018 roku dołaczajac do ponad osiemdziesieciu milionów sprzedanych płyt artysty. Ten wyjakowy album dostępny bedzie na dwupłytowych albumach Anniversary Edition (jewel box) oraz Deluxe Edition (digipack) kolekcjonerskim boxie Super Deluxe Edition (zawierającym m.in. dwie kasety magnetofonowe!), czteropłytowym albumie winylowym oraz w serwisach cyfrowych.

 

LP1
A
1 Oxygene, Pt. 1
2 Oxygene, Pt. 19
3 First Rendez Vous
4 Millions of Stars
B
1 Chronology, Pt. 1
2 Oxygene, Pt. 20
3 Equinoxe, Pt. 2
4 Waiting for Cousteau
5 The Heart of Noise (The Origin)
LP2
A
1 Industrial Revolution, Pt. 2
2 Oxygene, Pt. 4
3 Equinoxe, Pt. 5
4 Oxygene, Pt. 2
5 Zoolookologie
6 Bells
B
1 Equinoxe, Pt. 4
2 Magnetic Fields, Pt. 2
3 Rendez-Vous II, Pt. 4
4 Fourth Rendez-Vous
5 Chronology, Pt. 4
LP3
A
1 Coachella Opening
2 Arpegiateur
3 Automatic, Pt. 1
4 Exit
B
1 Equinoxe, Pt. 7
2 Oxygene, Pt. 8
3 Stardust
4 Herbalizer
5 Revolutions
LP4
A
1 Ethnicolor
2 Souvenir de Chine
3 Blah Blah Cafe
4 Music for Supermarkets
5 Roseland (Le pays de rose)
6 La cage
7 Erosmachine
B
1 Hypnose
2 La chanson des granges brulées
3 Happiness Is a Sad Song
4 Aor Bleu
5 Last Rendez Vous