Skip content

Krzysztof Krawczyk – Wiecznie młody. Piosenki Boba Dylana

Krzysztof Krawczyk – Wiecznie młody. Piosenki Boba Dylana
  • wykonawca: Krzysztof Krawczyk
  • tytuł: Wiecznie młody. Piosenki Boba Dylana
  • premiera: 10-11-2017
  • nośnik nr kat: 88985485212 (CD)

Zaskoczenie, a zarazem konsekwencja. Krzysztof Krawczyk wykonuje tylko najlepsze piosenki, a jego własny repertuar wzbogaca klasyka muzyki popularnej, czy będą to ponadczasowe polskie przeboje, czy na przykład utwory Leonarda Cohena. Ten wiecznie młody artysta już dawno planował nagranie albumu z piosenkami mistrza, Boba Dylana. Niedawnego noblisty, chociaż to tylko zbieg okoliczności –  Krzysztof Krawczyk planował tę płytę od co najmniej kilku lat. Bo, jak sam powiedział polski piosenkarz, w utworach Boba Dylana odnajduje jednocześnie „tajemnicę i prawdę”.Zaskoczenie, a zarazem konsekwencja. Krzysztof Krawczyk wykonuje tylko najlepsze piosenki, a jego własny repertuar wzbogaca klasyka muzyki popularnej, czy będą to ponadczasowe polskie przeboje, czy na przykład utwory Leonarda Cohena. Ten wiecznie młody artysta już dawno planował nagranie albumu z piosenkami mistrza, Boba Dylana. Niedawnego noblisty, chociaż to tylko zbieg okoliczności –  Krzysztof Krawczyk planował tę płytę od co najmniej kilku lat. Bo, jak sam powiedział polski piosenkarz, w utworach Boba Dylana odnajduje jednocześnie „tajemnicę i prawdę”.Piosenkarz zaprosił do współpracy dwie osoby kluczowe do powstania projektu. Pierwszą z nich jest Daniel Wyszogrodzki, tłumacz i znawca twórczości Dylana. Drugą – Wiesław Wolnik, aranżer i muzyk, odpowiedzialny za brzmienie albumu (jego dziełem jest płyta „Tańcz mnie po miłości kres” z utworami Leonarda Cohena). Zarówno tłumacz, jak i aranżer asystowali piosenkarzowi w wyborze repertuaru.

TRACKLISTA
01. ODPOWIEDŹ ZNA WIATR Blowin’ In The WindPublisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
02. BĘDĘ TWÓJ DZISIAJ WIECZOREM I’ll Be Your Baby TonightPublisher: Dwarf Music / SM SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
03. WIECZNIE MŁODY Forever YoungPublisher: Ram’s Horn Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
04. TAK DŁUGO CZEKA JUTRO Tomorrow Is A Long TimePublisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
05. O PORANEK ZA DALEKO One Too Many MorningsPublisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
06. BYĆ Z TOBĄ SAM NA SAM To Be Alone With YouPublisher: Big Sky Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
07. OCH, SIOSTRO Oh, SisterPublisher: Ram’s Horn Music / Jackelope Publishing Co. Inc. /SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
08. TO NIE JA, SKARBIE It Ain’t Me, BabePublisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o. 09. CZY ZMARNOWAĆ MIŁOŚĆ CHCESZ Is Your Love In VainPublisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
10. WIERZĘ W CIEBIE I Believe In YouPublisher: Special Rider Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
11. WOLNY BĘDĘ ZNÓW I Shall Be ReleasedPublisher: Dwarf Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
12. JAKBYM PUKAŁ DO NIEBA DRZWI Knockin’ On Heaven’s DoorPublisher: Ram’s Horn Music / SM Publishing (Poland) Sp. z o.o.
Wszystkie piosenki: Bob Dylan, tłumaczenie Daniel WyszogrodzkiAranżacje i kierownictwo muzyczne: Wiesław Wolnik