Skip content

Martin & Shirlie – “In The Swing Of It”

Martin & Shirlie – “In The Swing Of It”
  • wykonawca: Martin & Shirlie
  • tytuł: In The Swing Of It
  • premiera: 22-11-2019
  • nośnik nr kat: 19075977482 (CD)

Niezwykłe muzyczne małżeństwo – Martin i Shirlie Kemp po raz pierwszy w swojej karierze połączyło siły czego owocem jest wyjątkowy album duetu In The Swing Of It.

Artyści cieszący się indywidualnymi sukcesami w kultowych zespołach z lat 80 tych – Spandau Ballet oraz Pepsi i Shirlie po raz pierwszy nagrali coś razem. Ich córka Harleymoon napisała dla rodziców teksty do dwóch piosenek: Like We Used To Do i When Werere Apart.

Pomysł na powstanie albumu pojawił się w wyniku zaimprowizowanej sesji nagraniowej Martina podczas współpracy z producentem Brianem Rawlingiem (Cher, Tina Turner, One Direction) Po raz pierwszy od 30 lat w studio pojawiła się też Shirlie. Sesja ta była początkiem czegoś magicznego i uświadomiła im, jak bardzo lubią nagrywać razem.

Mówiąc o albumie Martin powiedział „To nas jeszcze bardziej zbliżyło”, „Słowa, które śpiewamy, to, co stworzyliśmy, to otwarty list miłosny do przeczytania dla wszystkich, gdy nas już nie będzie. „Kiedy śpiewamy te miłosne piosenki, kryje się za tym prawda. Dla Shirlie i dla mnie te słowa naprawdę coś znaczą”

Shirlie dodała: „Czuję się szczęśliwa, kiedy słucham tej muzyki, mam nadzieję, że ludzie tańczą i śpiewają, gdy są w swoich domach, sprzątając lub przygotowując niedzielną pieczeń”. „Śpiew to szczęśliwy narkotyk. Jeśli śpiewasz w domu, czujesz się lepiej, śpiew uwalnia endorfiny, czego oboje doświadczyliśmy przy nagrywaniu. Śpiewanie sprawia, że czujesz się dobrze. ”

Wśród utworów na albumie znalazł się m.in. Nice Work If You Get It – żartobliwy ukłon w stronę kariery aktorskiej Martina oraz kilka swingowych klasyków: Ain’t That a Kick In The Head, Fly Me To The Moon i The Way You Look Tonight.

Fly Me To The Moon
Ain’t That A Kick In the Head
How D’Ya Like Your Eggs In The Morning
Berkley Square
(Love Is) The Tender Trap
Nice Work If You Can Get It
You Was
Sway
A Kiss To Build A Dream On
The Way You Look Tonight
You Make Me Feel So Young
Like We Used To Do (nowa piosenka)
When We’re Apart (nowa piosenka)

BONUS TRACK
It’s Beginning to look a lot like Christmas