Skip content

Nice ‘N’ Easy

Nice ‘N’ Easy
  • wykonawca: Thomas Quasthoff
  • tytuł: Nice 'N' Easy
  • premiera: 18-05-2018
  • nośnik nr kat: 19075825152 ( CD ) 19075832651 ( LP )

Sony Classical zaprasza do wysłuchania unikalnego albumu jednego z najlepszych barytonów swojej generacji – Thomasa Quasthoffa.
Jego muzyczna kariera rozpoczęła się w 1988 roku, kiedy to wygrał Konkurs ARD w Monachium, otrzymując nagrodę od barytona Dietricha Fischer-Dieskau.
Quasthoff jest profesorem zwyczajnym, daje około 50 występów rocznie. Aktualnie wykłada w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie. Wcześniej uczył w Akademii Muzycznej w Detmold.
W swojej czterdziestoletniej karierze występował z dyrygentami światowej klasy, takimi jak Daniel Barenboim, Sir Simon Rattle i Claudio Abado. Jest laureatem niezliczonych nagród, w tym nagrody im. Herberta von Karajana, kilku niemieckich nagród muzycznych „Echo” i trzech Grammy.
W roku 2012 zakończył swoją działalność koncertową. „Po prawie 40 latach zdecydowałem się zakończyć życie koncertowe, ponieważ stan zdrowia nie pozwala mi spełniać wymagań, jakie stawiam i zawsze stawiałem sobie i sztuce.. ” wyznał artysta.
Nice´ n´ easy to pierwszy od 2010 roku album artysty, tym razem dedykowany standardom jazzowym w doskonałej aranżacji Jörga Achima Kellera. Wokaliście towarzyszą: słynny niemiecki trębacz Till Brönner wraz ze swym triem oraz NDR Bigband – The Hamburg Radio Jazz Orchestra.

1. Nice´ n´ easy
2. Body and soul
3. But not for me
4. Moon Glow
5. Cry me a river
6. Some enchanted evening
7. I remember you
8. I´ve got the world on a string
9. Stardust
10. Willow weep for me
11. Too close for comfort
12. Imagine