Skip content

Nordub

Nordub
  • wykonawca: Sly & Robbie + Nils Petter Molvaer
  • tytuł: Nordub
  • premiera: 06-04-2018
  • nośnik nr kat: 88985406342 ( CD ) 88985406341 ( 2 LP )

OKeH Records zaprasza do wysłuchania albumu Nordub w wykonaniu 9 krotnie nominowanych do GRAMMY Sly & Robbie oraz norweskiej gwiazdy jazzu – Nilsa Pettera Molvaera.
Sly & Robbie to jamajska sekcja rytmiczna, założona w połowie lat 70 przez dwójkę, pochodzących z Kingston instrumentalistów: perkusistę Sly’ a Dunbara i basistę Robbiego Shakespeare’ a, uhonorowani statuetką GRAMMY w roku 1999 za krążek Friends. Szacuje się, że muzycy wzięli udział w nagraniach do ponad 200 000 utworów, głównie z gatunku reggae i dancehall, co czyni z Dunbarai Shakespeare’a prawdopodobnie najpłodniejszych muzyków wszech czasów.
Molvaer przez wiele lat był członkiem zespołu Masqualero, zaś w 1997 rozpoczął karierę solową. W tym samym roku wydał płytę Khmer, łączącą jazz z rockiem, muzyką elektroniczną i hip-hopem. Jest uważany za przedstawiciela i jednego z pionierów nu jazzu.
W nagraniach do przedstawianego Państwu albumu wzięli również udział: Eivind Aarset – norweski gitarzysta jazzowy, nawiązujący do undergroundu, czerpiący z muzyki elektronicznej oraz Vladislav Delay – fiński muzyk jazzowy związany z nurtem muzyki elektronicznej.

1 If I Gave You My Love
2 How Long
3 White Scarf In The Mist
4 Strange Bright Crowd
5 Norwegian Sword Fish
6 Was In The Blues
7 European Express
8 Dream Drifter
9 Rock-Stone Noah Bingie
10 Politically KKKorrrekkkttt