Skip content

Paul, Apostle of Christ (Original Motion Picture Soundtrack)

Paul, Apostle of Christ (Original Motion Picture Soundtrack)
  • wykonawca: Jan A.P. Kaczmarek
  • tytuł: Paul, Apostle of Christ (Original Motion Picture Soundtrack)
  • premiera: 06-04-2018
  • nośnik nr kat: 19075843092 ( CD )

„Paweł, apostoł Chrystusa” to barwna opowieść o św. Pawle, jednym z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconym faryzeuszu, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem.
Muzykę do tego obrazu stworzył mieszkający w LA polski kompozytor muzyki filmowej J. A. P. Kaczmarek. Z wyksztalcenia prawnik, Kaczmarek porzucił dobrze zapowiadającą się karierę dyplomatyczną. Punktem zwrotnym w jego życiu, byl okres intensywnej wspólpracy z teatrem Jerzego Grotowskiego. Wierny wolności wyrażania się, pisał najpierw muzykę do Teatru Ósmego Dnia,
a potem dla stworzonego przez siebie zespołu kameralnego – Orkiestry Ósmego Dnia. “Granie i komponowanie było dla mnie jak religia, a następnie stało się zawodem” – wyjaśnia Kaczmarek.
W 1982 roku, po swoim pierwszym tournee w USA, Kaczmarek nagrał dla rezydującej w Chicago, niezależnej wytwórni Flying Fish Records swój pierwszy, debiutancki album “Music For The End”.
W 1989 roku, po nagraniu kolejnych płyt dla Savitor Records oraz po licznych koncertach w Europie, Kaczmarek pozostał na stałe w USA. Po skomponowaniu muzyki dla Chicago´ s Goodman Theatre i Los Angeles Mark Taper Forum, Ja zdobył dwie prestiżowe nagrody New York Theatre: Obie i Drama Desk Award (1992), za muzykę do spektaklu “Tis’ Pity She a Whore”, reżyserowanego przez JoAnne Akalaitis dla the New York Shakespeare Festival / Public Theatre. Jako artysta, Kaczmarek odkrył dla siebie kino, i przekształcał się stopniowo w kompozytora muzyki filmowej, poszerzając jednoczesnie swe muzyczne horyzonty i wzbogacając twórczość o kolejne kompozycje do filmow takich jak “Całkowite Zaćmienie “, “Bliss “, “Washington Square “, ” Aimée & Jaguar “, ” Trzeci cud “, ” Stracone Dusze ” i ” Quo Vadis “, wszędzie wzbudzając w widzach emocje, poruszając i ilustrując w niepowtarzalny sposób przeżycia bohaterów. Do ostatnich dzieł Kaczmarka należy piękna i emocjonalna muzyka do ” Niewiernej “, uznawana już za jedno z największych osiągnieć w dziedzinie muzyki filmowej ostatnich lat.
Tracklist:
TBC