Skip content

Paul Simon – Graceland – The Remixes

Paul Simon – Graceland – The Remixes
  • wykonawca: Paul Simon
  • tytuł: Graceland - The Remixes
  • premiera: 08-06-2018
  • nośnik nr kat: 19075846602 (CD), 19075846611 (2LP)

Sony Music prezentuje jedną z najbardziej znanych płyt w historii rock and rolla – wyróżniony nagrodą GRAMMY klasyczny album „Graceland” z 1986 roku , który został w całości zremiksowany przez grupę najbardziej uznanych światowych remikserów.

Po sprzedaniu ponad 16 milionów egzemplarzy na całym świecie, album „Graceland” stał się legendarną produkcją. Paul Simon połączył tu różnorodne brzmienia i style muzyki tworząc eklektyczną mieszankę popu, rocka, i muzyki afrykańskiej.

„Powiedzieć, że to był zaszczyt miksować jeden z utworów Paula Simona, to za mało” – powiedział Richy Ahmed, odnosząc się do swojego remiksu „The Boy In The Bubble”. „To jeden z moich ulubionych utworów”

Projekt składający się z 12 remiksów przygotowanych przez artystów reprezentujących szeroką gamę muzycznych stylów od Deep House, Afro House po DnB na Tech House kończąc pilotowany był przez producenta i kuratora projektu Michaela Gaimana, AKA The Duke of New York.

32 lata po wydaniu płyty „Graceand” jej wpływ na światową muzykę jest nadal ogromny. Simon zaprezentował tu zróżnicowana obsadę muzyczną odważnie sięgając po rdzennych artystów z Południowej Afryki w czasach, gdy świat zachodni bojkotował ich z powodu apartheidu.

Polska premiera tego unikalnego na skalę światowa ma miejsce 8 czerwca 2018 roku. Płyta dostępna będzie, jako: CD, 2Lp oraz w serwisach cyfrowych.