Skip content

Primal Scream – “Give Out But Don’t Give Up: The Memphis Tapes” (LP)

Primal Scream – “Give Out But Don’t Give Up: The Memphis Tapes” (LP)
  • wykonawca: Primal Scream
  • tytuł: Give Out But Don't Give Up: The Memphis Tapes
  • premiera: 12-10-2018
  • nośnik nr kat: 19075815741 (2LP)

“W 1993 roku zespół Primal Scream pojechał do Memphis, aby nagrać album z Tomem Dowdem i sekcją rytmiczną Muscle Shoals. Album, który nigdy nie ujrzał światła dziennego, aż do teraz …” – Bobby Gillespie

Po niedawnym odkryciu w piwnicy Andrewa Innesa oryginalnych nagrań studyjnych z Memphis zespół Primal Scream wyda w październiku nowy album zatytułowany ‘Give Out But Don’t Give Up: The Original Memphis Recordings’

Materiał, który znalazł się na płycie to efekt współpracy z legendarnym producentem Tomem Dowdem oraz Davidem Hoodem (bas) i Rogerem Hawkinsem (perkusja)czyli sekcją rytmiczną Muscle Shoals w Ardent Studios w Memphis.

Nagrania z tej sesji pokazują bardziej rock’n’rollową stronę zespołu, który nadal zaskakuje, i którego w takim wydaniu nigdy wcześniej nie słyszeliśmy.

Zręczna produkcja Dowda, połączona z wysublimowaną sekcją rytmiczną oraz z jednym z najlepszych zespołów w Wielkiej Brytanii, doprowadziła do stworzenia dziewięciu wspaniałych utworów, które po raz pierwszy usłyszymy na tym albumie.

“Czułem, że zeszliśmy się tam z dobrą intencją, ale później zgubiliśmy drogę” – powiedział Bobby Gillespie. “Z pewnością jest to lekcja, która uczy, jak kreatywność może pójść niewłaściwą drogą. Jesteśmy zespołem, który cały czas idzie do przodu i nie ogląda się za siebie, ale przez lata czułem się źle, gdy wyjeżdżaliśmy do Memphis i nie robiliśmy tego, czego chcieliśmy. Przesłuchanie tych piosenek po takim czasie sprawiło, że wszystko wróciło do normy. Czuję się wybawiony “.

Album ukaze sie na podwójnej płycie winylowej, podwójnej płycie CD oraz w wersji cyfrowej.

 

2LP – TOM DOWD ALBUM MIX

LP1
A

1 Jailbird
2 Rocks
3 Call on Me

B

1 Everybody Needs Somebody
2 Sad and Blue

LP2

C

1 Big Jet Plane
2 Free

D

1 Jesus
2 (I’m Gonna) Cry Myself Blind