Skip content

Schubert, Szymanowski

Schubert, Szymanowski
  • wykonawca: Lucas Debargue
  • tytuł: Schubert, Szymanowski
  • premiera: 27-10-2017
  • nośnik nr kat: 88985465632 ( CD )

Sony Classical z zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu sensacyjnego laureata 4 nagrody Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie ( 2015) oraz Nagrody Krytyków Muzycznych. „… Prawdziwym zwycięzcą został ten, który przybiegł jako ostatni…”, tak skomentował osiągnięcie Debargue recenzent The Spectator.
Lucas Debargue to postać nietuzinkowa – naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 11 by porzucić instrument w wieku 17 lat na rzecz gitary basowej i studiów uniwersyteckich.Mając 20 lat powrócił do regularnego ćwiczenia na fortepiania i pięć lat później zdobył 4 miejsce na jednym z najpoważniejszych konkursów pianistycznych świata ! ( Konkurs im. Piotra Czajkowskiego) zyskując miano jednej z największych współczesnych osobowości pianistycznych . Jego debiutancki album – rejestracja koncertu, który odbył się w paryskiej Salle Cortot wkrótce po moskiewskim sukcesie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez melomanów, a także międzynarodową krytykę muzyczną.
Tym razem uwaga artysty skierowana została w kierunku sonat fortepianowych Franciszka Schuberta i Karola Szymanowskiego.

Franz Schubert
Piano Sonata No. 14 in A minor D.784
1. I. Allegro giusto
2. II. Andante
3. III. Allegro vivace
Piano Sonata No. 13 in A major D.664
4. I. Allegro moderato
5. II. Andante
6. III. Allegro
Karol Szymanowski
Piano Sonata No. 2 in A Major op. 21
7. I. Allegro assai. Molto appassionato
8. II. Tema con variazioni. Allegretto tranquillo. Grazioso
9. III. Fuga. Allegro moderato.Poco scherzando e capriccioso