Skip content

Thank You for Your Service (Original Motion Picture Soundtrack)

Thank You for Your Service (Original Motion Picture Soundtrack)
  • wykonawca: Thomas Newman
  • tytuł: Thank You for Your Service (Original Motion Picture Soundtrack)
  • premiera: 06-04-2018
  • nośnik nr kat: 88985484172 ( CD )

Sony Classical zaprasza do wysłuchania albumu Thank You for Your Service (Original Motion Picture Soundtrack)- polski tytuł filmu”Chwała bohaterom”.
Grupa żołnierzy powraca z misji w Iraku. Witani jak bohaterowie, oczekiwani przez rodziny, nie mogą odnaleźć się w cywilnej codzienności. Dręczeni przez traumy, poczucie winy, wciąż mierzą się ze wspomnieniami z pola bitwy. Dramatyczne doświadczenia nie pozwalają im odnaleźć spokoju i odbudować relacji z najbliższymi. Państwo nie oferuje tego, na co liczyli po powrocie: szybko zapomniani, często bez pracy, czują się pozostawieni sami sobie.
Autorem muzyki jest Thomas Newman, urodzony w 1955 roku amerykański twórca muzyki filmowej. Do światowej czołówki Hollywood Newmanowi udało się przebić na początku lat 90. dzięki oprawom muzycznym do takich filmów jak “Smażone zielone pomidory”, “Gracz”, “Zapach kobiety”. W 1995 roku otrzymał dwie pierwsze nominacje do Oscara za filmy „Skazani na Shawshank” i „Małe kobietki”. Od tej pory tworzył kompozycje do bardziej głośnych filmów i stał się autorem rozpoznawalnym, kojarzonym przede wszystkim z filmami obyczajowymi i psychologicznymi (Joe Black, Zaklinacz koni, Zielona mila. W 1996 kolejną nominację przyniosła mu muzyka do filmu Rodzinka z piekła rodem. W 1999 roku nawiązał współpracę z reżyserem Samem Mendesem, której owocem była muzyka do filmu American Beauty (nagroda Bafta i Grammy, nominacje do Oscara i Złotego Globu).

1. Kansas River
2. Jax
3. Robbed Blind
4. 11 Months 19 Days
5. Gunmetal Clatter
6. April 28
7. Good Soldier
8. I can Still Taste His Blood
9. Water Bird
10. Come to Bed
11. Doster Screams
12. Dog Fight Molly
13. You Have to Go Away
14. Rain Little Solo
15. 1135 Troost
16. Take What Comes
17. Dead Girl Road
18. None of This Would Have Happened
19. Dog Tag (Ending)