Skip content

Various – “Johnny Cash: Forever Words” (LP)

Various – “Johnny Cash: Forever Words” (LP)
  • wykonawca: Various
  • tytuł: Johnny Cash: Forever Words
  • premiera: 06-04-2018
  • nośnik nr kat: 88985446761 (2LP)

Sony Music / Legacy Recordings z dumą zapowiadają premierę unikalnego albumu, na którym znalazło się szesnaście nowych piosenek skomponowanych przez współczesne gwiazdy muzyki na podstawie poezji legendarnego Johnny’ego Casha.

Premiera albumu, który dostępny będzie na płycie CD, dwupłytowym albumie winylowym oraz w serwisach cyfrowych odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku.

Johnny Cash i June Carter Cash pozostawili po sobie to, co ich syn John Carter Cash opisuje, jako „potworne zgromadzenie” rzeczy, w tym skarbnicę nieznanych i do tej pory nieodkrytych listów, wierszy i dokumentów stworzonych przez Casha w czasie całego życia.

Producenci John Carter Cash i Steve Berkowitz zaprosili gwiazdorską obsadę muzyków do stworzenia nowych utworów na podstawie ujawnionej po raz pierwszy poezji Casha.

Album „Johnny Cash: Forever Words” to muzyczne dopełnienie bestsellerowej książki “Forever Words: The Unknown Poems”, tomu niepublikowanych wcześniej poezji Casha wydanego przez laureata Nagrody Pulitzera Paula Muldoona. Przy wydawnictwie tym współpracowali również John Carter Cash oraz Steve Berkowitz.

Część piosenek z płyty Johnny Cash: Forever Words to bezpośrednie inspiracje materiałami z tej książki. Kilka nagrań powstało na podstawie niepublikowanych nigdzie zapisków artysty.

Utwór “Forever / I Still Miss Someone” otwierający album to dzieło przyjaciół artysty – Krisa Kristoffersona recytującego ostatni napisany przez Casha wiersz i akompaniującego na gitarze Willy’ego Nelsona. Piosenka “To June This Morning”, która wykonują Ruston Kelly i Kacey Musgraves powstała na podstawie listu napisanego przez Casha do swojej żony.

Dwadzieścia jeden lat po tym, jak Johnny Cash nagrał cover utworu “Rusty Cage” grupy Soundgarden jej lider Chris Cornell na podstawie poezji Casha przygotował utwór “You Never Knew My Mind” – jedną z ostatnich swoich solowych piosenek.

Na albumie usłyszymy również utwór “The Walking Wounded” zaśpiewany przez najstarszą córkę artysty, Rosanne Cash.

“Wybór artysty dla każdej z tych piosenek to była sprawa serca” – powiedział John Carter Cash. “Wybrałem artystów, którzy są najbardziej związani z moim ojcem, których osobista historia była związana z tatą. Było to ekscytujące przedsięwzięcie, aby połączyć tak różne osoby i zakończyć to tak, jak wierze, że tata by chciał.”

Celem projektu „Johnny Cash: Forever Words” nie było stworzenie “zaginionego” albumu artysty, ale połączenie współczesnych artystów i ich muzyki w poezją Casha, tak, aby jego słowa rozkwitły na nowo. Tworząc ten album John Carter Cash i Steve Berkowitz połączyli ducha muzyki ze słowami Johnny’ego Casha.

 

LP1
A
1 Kris Kristofferson and Willie Nelson Forever / I Still Miss Someone
2 Ruston Kelly and Kacey Musgraves To June This Morning
3 Brad Paisley Gold All Over the Ground
4 Chris Cornell You Never Knew My Mind
5 Alison Krauss & Union Station The Captain’s Daughter
B
1 T Bone Burnett Jellico Coal Man
2 Rosanne Cash The Walking Wounded
3 John Mellencamp Them Double Blues
4 Jewel Body On Body
LP2
A
1 Elvis Costello I’ll Still Love You
2 Carlene Carter June’s Sundown
3 Dailey & Vincent He Bore It All
4 I’m With Her Chinky Pin Hill
B
1 Robert Glasper feat. Ro James, and Anu Sun Goin’, Goin’, Gone
2 The Jayhawks What Would I Dreamer Do?
3 Jamey Johnson Spirit Rider