Skip content

Wojciech Majewski Quintet – Zamyślenie (remastered)

Wojciech Majewski Quintet – Zamyślenie (remastered)
  • wykonawca: Wojciech Majewski Quintet
  • tytuł: Zamyślenie (remastered)
  • premiera: 25-05-2018
  • nośnik nr kat: 88985361432

Album Wojciecha Majewskiego „Zamyslenie” światło dzienne ujrzał 15 lat temu. Była to druga autorska płyta jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych.Repertuar płyty „Zamyślenie” składa się głównie z kompozycji własnych Majewskiego a także z utworów Krzysztofa Komedy, Czesława Niemena i Marka Grechuty. W nagraniach udział wzięli: Tomasz Szukalski (saksofon tenorowy), Robert Majewski (trąbka), Palle Danielsson (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja), Wojciech Majewski (fortepian) a także Grzegorz Turnau, który zaśpiewał utwór „Boże, pełen w niebie chwały…”.
Płyta przyniosła autorowi dwie nominacje do nagrody Fryderyk 2003, w kategoriach: “album jazzowy roku” oraz “muzyk jazzowy roku.” Album otrzymał również przyznawaną bestsellerom wydawniczym nagrodę As Empiku 2003 w kategorii Polski Jazz.
Piętnaście lat po premierze oddajemy w Państwa ręce poszerzony o dwa utwory, całkowicie zremasterowany album w nowej szacie graficznej.

„Ależ to ponadczasowa muzyka, żyje i wibruje zupełnie poza kontekstem czasowym, mogła powstać pół wieku temu lub za pół wieku” – pisze w książeczce dołączonej do płyty Daniel Wyszogrodzki. „Powstała w naszych czasach i dobrze, że nie przestaje wzbogacać naszego życia tu i teraz. A zwłaszcza teraz – w rozszerzonej jubileuszowej edycji, na jaką warto było czekać tyle lat.”