Skip content

Nakręć teledysk z Sony Music dla Darii Zawiałow!

Ruszył konkurs dla wszystkich zainteresowanych twórczością filmową!

plakat do newsa_na strone

Daria Zawiałow jest młodą artystką z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się w komponowanie swoich utworów. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak PJ Harvey, Radiohead, Warpaint czy Florence and The Machine. Obecnie pracuje nad debiutanckim materiałem, który zostanie utrzymany w klimatach indie popu I rocka. Jej debiutancki album ukaże się w 2016 roku i będzie zawierał autorskie kompozycje Darii.

 

Sony Music jest organizatorem konkursu na teledysk do pierwszego singla Darii Zawiałow pt. MALINOWY CHRUŚNIAK (Kliknij, aby posłuchać!) zapowiadający debiutancki album artystki. Tytuł piosenki to nawiązanie do słynnego wiersza Bolesława Leśmiana, którego ceni zarówno artystka, jak i producent muzyczny płyty – Michał Kush. Równie mocne wrażenie pozostawia śmiały tekst – próba autorskiego erotyku, wyznanie pragnienia i namiętny list kobiety skierowany do ukochanego. Z poetyckimi wersami świetnie koresponduje warstwa muzyczna – rozedrgana, intensywna, pełna podskórnego niepokoju. Zawiałow imponuje też skokami dynamiki w interpretacji wokalnej – od tajemniczego falsetu po ognisty krzyk w refrenie. Całość jest intrygującą zapowiedzią nadejścia nowego kobiecego głosu w polskiej muzyce alternatywnej.

 

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, które interesują się tworzeniem materiałów video: profesjonalistów, studentów szkół filmowych, vlogerów, youtuberów. Aby wziąć w nim udział należy do 27 kwietnia przedstawić oryginalny pomysł na własny teledysk, przesyłając prezentujący go previs, czyli „roboczy” klip nakręcony np. telefonem komórkowym. Jury opublikuje prace finałowe, z których wyłoniony zostanie zwycięzca. Oficjalnymi partnerami akcji są 02 i VEVO.COM

 

Materiały konkursowe – filmy do 200 MB oraz pakiet producencki należy przesłać na adres [email protected] (preferowana forma przesyłki: wetransfer.com lub myairbridge.com)

 

Najatrakcyjniejsza z propozycji może stać się oficjalną wersja teledysku Darii Zawiałow!

 

Harmonogram konkursu:

TERMIN NADESŁANIA PRAC (do 27.04.2016)

Wybór przez jury finałowych teledysków – publikacje na oficjalnym kanale YT konkursu (do 29.04.2016)

FINAŁ (04.05.2016)

Ogłoszenie wyników konkursu – wyłonienie zwycięzcy

 

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: www.sonymusic.pl/konkurs

 

DARIA ZAWIAŁOW -> FACEBOOK | INSTAGRAM

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 

WYNIKI

W związku  z tym, iż większość nadesłanych prac nie spełniła warunków regulaminu konkursu na teledysk Darii Zawiałow, jury postanowiło nie przyznać nagrody głównej.

Zostały natomiast przyznane dwie nagrody pocieszenia dla:

Pawła Grabowskiego za przedstawienie niekonwencjonalnej i bardzo ciekawej techniki produkcji

oraz dla Jacka Sienskiego za poczucie humoru i zdolności aktorskie.

Laureatom zostaną przesłane atrakcyjne pakiety muzyczne.

Dziękujemy!

Zespół Sony Music Poland