Skip content

Artyści Sony Music wyróżnieni podczas Sopot SuperHit Festiwal 2018

Artyści Sony Music wyróżnieni podczas Sopot SuperHit Festiwal 2018

Artyści Sony Music wyróżnieni podczas Sopot SuperHit Festiwal 2018

 

W miniony weekend zainagurowany został letni sezon festiwalowy. Podczas zorganizowanego przez telewizję Polsat, SuperHit Festiwal w Sopocie, artyści związani z Sony Music otrzymali ważne nagrody muzyczne.

 

Piątkowy Koncert Platynowy otworzył Polsat SuperHit Festiwal. Tego wieczoru platynowa płyta za „The Best of” została wręczona Ani Dąbrowskiej, która w Operze Leśnej wykonała swój przebój „Porady na zdrady” (POSŁUCHAJ).

Z kolei, sobotnia noc została poświęcona „Radiowemu Przebojowi Roku”. Sopocka publiczność oraz widzowie przed telewizorami dowiedzieli się, które ubiegłoroczne hity trafiały w eter rekordową ilość razy. Koncert zakończył się sukcesem Grzegorza Hyżego, który z singlem „O Pani!” (POSŁUCHAJ) uplasował się na podium, co oznacza, że „O Pani!”  w 2017 był najczęściej odtwarzanym utworem w rozgłośniach radiowych. Muzyk otrzymał nagrodę specjalną Związku Producentów Audio-Video, którą przekazał mu osobiście przewodniczący zarządu ZPAV, Andrzej Puczyński. Podczas koncertu, wystąpił również tegoroczny reprezentant Polski w konkursie Eurowizji, Gromee. Wykonał swoje dwa przeboje: „Runaway” (POSŁUCHAJ) oraz „Spirit” (POSŁUCHAJ), z którym uplasował się na trzecim miejscu plebiscytu.  Tego samego wieczoru do didżeja z Krakowa powędrowało kolejne wyróżnienie – Złota Płyta za debiutancki album „Chapter One” (POSŁUCHAJ).

Sobotni wieczór, pełen muzycznych wrażeń, uwieńczył uroczysty koncert jubileuszowy Michała Bajora, który w tym roku obchodzi 45-lecie działalności artystycznej. W podziękowaniu za lata wzruszeń i emocji, jakie przynoszą słuchaczom utwory Michała Bajora, otrzymał on szereg nagród specjalnych: Serce do Muzyki Telewizji Polsat, platynową Telekamerę Tele Tygodnia oraz jubileuszową płytę od wydawcy artysty, Sony Music. Nie można było wyobrazić sobie lepszego finału tegorocznej edycji SuperHit Festiwal!