Skip content

Beth Ditto “Fake Sugar” – solowa płyta wokalistki GOSSIP już 16 czerwca!

Beth Ditto “Fake Sugar” – solowa płyta wokalistki GOSSIP już 16 czerwca!

SOLOWY ALBUM

 

BETH DITTO

“FAKE SUGAR”

 

PREMIERA – 16 CZERWCA!

 

Singiel “Fire” już dostępny!

https://umusicpl.lnk.to/0y4Xh

 

 

Po prawie 17 latach romansowania z taneczną wersją garage-punk pod szyldem Gossip,  Beth Ditto nareszcie debiutuje solowo płytą „Fake Sugar”!

Album promuje singiel „Fire”. Do współpracy przy „Fake Sugar” Beth Ditto, którą śmiało można już nazwać prawdziwą ikoną współczesnej muzyki,  zaangażowała Jennifer Decilveo (Andra Day, Ryn Weaver). Producentce doskonale udało się znaleźć balans między punkowymi wpływami Ditto, a jej naturalnym popowym wyczuciem. „Sprzeczałyśmy się całe dnie i to mi się podobało” – mówi o kulisach pracy nad płytą Beth. Na „Fake Sugar” Ditto porusza temat miłości, straty, roztrząsania przeszłości i patrzenia w przyszłość z właściwą sobie, ujmującą sensualnością, siłą i odpowiednią dozą pikanterii. Muzycznie płyta czerpie z bluesa, popu, rocka i soulu.

ZAMÓW ALBUM “FAKE SUGAR” w przedsprzedaży TUTAJ

 

Beth Ditto dorastała w małym miasteczku Judsonia w stanie Arkansas. „Ludzie czasem pytają skąd mam w sobie tyle pewności siebie. Odpowiadam wtedy – pogadajcie z moją mamą” – wyjaśnia artystka. Matka Beth Ditto była prawdziwą superwoman – samotnie wychowała 8 dzieci! Ojciec artystki pracował jako dźwiękowiec na lokalnych imprezach country i od czasu do czasu zabierał na nie małą Beth.

W wieku 18-lat Ditto wyjechała z rodzinnego miasteczka, by wraz z przyszłymi członkami Gossip zamieszkać w Olympii w stanie Washington. „To była ucieczka przed złą stroną amerykańskiego Południa. Teraz dojrzałam i jestem wdzięczna mojej rodzinie, więc wreszcie mogę w pełni docenić kulturę stron, z których pochodzę” – przyznaje artystka.  Teksty na „Fake Sugar” są pełne aluzji do amerykańskiego południa – od podwórkowych wyliczanek, aż po lokalny slang.

Beth Ditto ma na swoim koncie aż 6 albumów wydanych z zespołem Gossip, a ponadto nagrywała z takimi legendami jak Blondie, Cerrone, czy DJ Netsky. Artystka jest też prawdziwą ulubienicą świata mody – współpracowała z Jean Paul Gaultierem, była twarzą kampanii Marca Jacobsa, a także wystąpiła w najnowszym filmie Toma Forda – Nocturnal Animals.

 

Premiera albumu „Fake Sugar” 16 czerwca!

 

Zamów płytę już teraz:

https://umusicpl.lnk.to/ENNpw

 

Tracklista:

 1. Fire
 2. In And Out
 3. Fake Sugar
 4. Savoire Faire
 5. We Could Run
 6. Oo La La
 7. Go Baby Go
 8. Oh My God
 9. Love In Real Life
 10. Do You Want Me To
 11. Lover
 12. Clouds

 

https://www.instagram.com/bethditto/
https://www.facebook.com/gossipmusic/

https://twitter.com/oBETHoDITTO