Skip content

CELINE DION ogłasza premierę nowej, francuskojęzycznej płyty! “Encore un soir” w sklepach od 26 sierpnia!

CELINE DION ogłasza premierę nowej, francuskojęzycznej płyty! “Encore un soir” w sklepach od 26 sierpnia!

CÉLINE DION – NOWA PŁYTA

26. SIERPNIA “ENCORE UN SOIR”

 

Celine Dion ogłosiła premierę nowej francuskojęzycznej płyty Encore un soir. Album ukaże się 26 sierpnia a promujący go utwór tytułowy napisał Jean-Jacques Goldman, wracając do współpracy z Celine po raz pierwszy od 12 lat! Kolaboracja, na której tak zależało Celine i jej mężowi Rene, ziściła się właśnie w postaci utworu, dostępnego do darmowego pobrania dla wszystkich, którzy zamówią płytę na iTunes. Album w wersji standard (12 utworów) można zamówić przed premierą TUTAJ a w wersji deluxe (15 utworów) TUTAJ. Album w wersji fizycznej ukaże się na płycie CD, boxie CD Deluxe z notesem i bransoletkami oraz na 2 płytach winylowych (z dołączonym całym materiałem na CD).

 

1

 

Na płycie znajduje się też pierwsza kompozycja, jaką dla Celine napisali Francis Cabrel i Serge Lama. Nie zabrakło też utworu od najwierniejszego współpracownika wokalistki z ostatnich lat Jacquesa Veneruso (odpowiada za niezapomniane hymny “Je ne vous oublie pas” i “Parler à mon père” . Porcję swojej poezji na płytę dostarczył także Grand Corps Malade, który pracował z Celine przy okazji płyty Sans Attendre.

 

Do ekipy kompozytorskiej dołączyły także nowe nazwiska  – Zaho , która piosenką “Tourner la page” udowodniła, że umie pisać hity łączące w sobie wiele styli muzycznych, a także  Florent Mothe i Mutine , którzy na płytę dostarczyli aż cztery swoje utwory.

 

Jako, że kanadyjskie miasto Quebec zawsze było bliskiej sercu Dion, artystka złożyła tu też hołd Robertowi Charlebois śpiewając jego hit “Ordinaire”. Swój wkład w krążek miał Marc Dupré, multi-platynowy artysta pochodzący z Québec i autor wielu przebojów. Usłyszymy tu też piosenkę Daniela Picarda “À la plus haute branche”, wybraną spośród ponad 4 tysięcy zgłoszeń w konkursie ogłoszonym na stronie Celine.

 

Bardziej zaangażowana w postawanie albumu niż kiedykolwiek wcześniej, Celine postawiła na tematy opowiadające o pozytywnej stronie życia.

 

WSPANIAŁY POWRÓT NA SCENĘ!

 

2

 

Po dwóch wyprzedanych koncertach w Antwerpii przed ponad 30 000 ludzi I po dziewięciu koncertach w AccorHotels Arena w Paryżu, gdzie zobaczyło ją 110 000 fanów, Celine jest dalej w trasie liczącej łącznie ponad 28 występów. Poniżej tylko kilka cytatów prasowych oddających atmosferę, jaka każdego wieczoru panowała na scenie:

 

3

 

“A concert played under the sign of love…surrounded by 29 musicians, she is a diva…her voice is strong and pure…there are no flourishes, just an elegant way to say: ‘thank you’ right from the start.”

“‘I feel better when I sing’ Striding on stage from left to right she punctuates her songs with a subtle hand movement, often pointed to the sky…”

“An elegant, modest and sophisticated show”

Journal de Montréal

 

“Céline Dion made her triumphant return to the stage Monday night in Belgium.  THE singer launched her new tour with aplomb, simplicity and emotion…”

Paris Match

 

“ The diva from Quebec enflamed Bercy with a show full of energy”

“The triumphant return of Céline Dion to Paris…”

“Combative…”

Le Figaro

 

“It’s a classic ‘chanson’ from the French repertoire and, thanks to Mouffe, is probably the best ‘chanson’ of the repertoire.”

La Presse

 “A classic concert, elegant in its simplicity”
Pure Charts

 

 

4

“Pod względem emocjonalnym nie będzie to najłatwiejsze… ale potrzebuję tu być.

Chcę tu być…”

Céline Dion