Skip content

CELINE DION powraca z piosenką zwiastującą nowy, francuski album!

CELINE DION powraca z piosenką zwiastującą nowy, francuski album!

“Z radością informuję, że projekty, o których dyskutowaliśmy z René : mój powrót na scenę i nagranie nowego francuskojęzycznego albumu, właśnie się dokonują” – tym oświadczeniem Celine Dion potwierdziła to, na co od dawna czekali jej fani. Powraca!

 

Pierwszym singlem zapowiadającym wspomnianą francuską płytę jest kompozycja Jean-Jacquesa Goldmana “Encore un soir” (posłuchaj TUTAJ, pobierz z iTunes TUTAJ).  Słynnego twórcę piosenek poprosiła o jej napisanie sama wokalistka: „Wiem, że napisałeś już dla mnie tyle rzeczy, ale to co się dzieje wokół nas teraz jest tak ważne, że może użyczyłbyś mi swojej magii raz jeszcze?”.

 

Celine i jej mąż starali się ponownie nawiązać współpracę z nagrodzonym Grammy Goldmanem przez ostatnie 12 lat. Nareszcie się to udało: „To Celine wpadła na pomysł napisania piosenki o przemijaniu” – mówi kompozytor, który dostarczył coś więcej niż piosenkę. To najczystszy diament „z całą szczerością, jaka zawsze panowała w naszych relacjach”.

 

“Encore un soir” to utwór zainspirowany przebudzeniem z intensywnego życia. „Żyjąc zbyt szybko, czasem zapominamy, jak ulotna jest każda dana nam chwila”.

 

W ubiegły weekend Celine otrzymała nagrodę Icon Award podczas gali rozdania nagród magazynu Billboard, gdzie wykonała wzruszającą wersję przeboju „Show Must Go On” z repertuaru Queen.  Nowy album Celine Dion ukaże się jeszcze tego lata.