Skip content

CHAMBAO – gwiazdy word-music pokazują nowe oblicze na singlu “Camino Libre” – posłuchaj już teraz!

CHAMBAO – gwiazdy word-music pokazują nowe oblicze na singlu “Camino Libre” – posłuchaj już teraz!

Kiedy artysta planuje swoją karierę długoterminowo, nie boi się nowych pomysłów i zmian, które modyfikują, ale nie burzą jego wizerunku. Camino libre (posłuchaj TUTAJ) , pierwszy singiel z nowej płyty hiszpańskiej grupy Chambao, zwiastuje jej najnowszy album Nuevo Ciclo i jak sama nazwa wskazuje, otwiera nowy rozdział w karierze Lamari i kolegów. To pierwszy krok ku nowemu i deklaracja następnego etapu działalności jednego z najsłynniejszych zespołów world-music.

W piosence poruszany jest temat ‘kryzysu wieku średniego’. Jak śpiewa pochodząca z Malagi wokalistka – „zgubiłam się i odnalazłam, niezależnie od tego, co mówili o mnie ludzie. Zaczęłam siebie akceptować”. Tekst piosenki powstał podczas wizyty w idyllicznej, odciętej od świata wiosce Cabo Polonio w Urugwaju, gdzie Lamari dotarła na początku 2015 roku po zakończeniu trasy 10 años around the world Tour. Wieńcząca dekadę działalności Chambao trasa zamykała  pierwszy rozdział w ich historii.

To nie jedyny latynoski akcent na nowym krążku: Camino libre, jak i reszta płyty wyprodukowana został przez Lamari i Eduardo Cabrę (znanego jako Visitante), Portorykańczyka na co dzień działającego w grupie Calle 13. Decyzja o wyborze tego akurat producenta była umyślnym wyjściem poza ‘strefę bezpieczeństwa’, w której Chambao bezpiecznie tkwili od początku kariery. Lamari: „Postanowiłam oddalić się od muzyki flamenco, zapomnieć o programowaniu i elektronice. Nie chciałam się ograniczać, pragnęłam wnieść trochę zabawy do pracy w studio. I udało się, a w nagrywanie nowego materiału zaangażowałam się przez to jak nigdy wcześniej.”

 

Płyta Nuevo Ciclo, ukaże się w sprzedaży w kwietniu 2016 r. i zaprezentuje zupełnie nowe oblicze Chambao.