Skip content

“Complètement fou” – nowy singiel Yelle, francuskiego trio eletro-pop. Nowa płyta i koncert w Warszawie tej jesieni!

“Complètement fou” – nowy singiel Yelle, francuskiego trio eletro-pop. Nowa płyta i koncert w Warszawie tej jesieni!

Wino, wyśmienita kuchnia i Paryż to trzy najpopularniejsze wizytówki Francji. Z pewnością można jeszcze dodać jej wkład w rozwój współczesnej muzyki klubowej. Francuska scena elektroniczna od lat wyznacza trendy światowe tego gatunku.

Trio Yelle wyrasta na najpopularniejszego przedstawiciela europejskiego nurtu electro-pop. Nazwa zespołu to anagram hasła „You Enjoy Life”, na który zdecydowała się wokalistka Julie Budet. Skład uzupełniają GrandMarnier (Jean-François Perrier), który jest autorem większości kompozycji oraz Tepr (Tanguy Destable).

Karierę rozpoczęli ponad dekadę temu. W swoim dorobku mają dwie płyty studyjne („Pop Up” i „Safari Disco Club”). Yelle śpiewa w swoim ojczystym języku – po francusku, wierząc, że ich melodyjne utwory spodobają się słuchaczom, nawet jeśli nie zrozumieją słów.

“Complètement fou” to najnowszy singiel (posłuchaj tutaj), który zapowiada trzecią płytę studyjną o tym samym tytule. Premiera krążka zaplanowana jest na 7 października br. Na CD znajdzie się 13 nowych utworów. Za produkcję odpowiada Dr Luke i jego ekipa z wytwórni Kemosabe Records.  Pre-order płyty w serwisie iTunes dostępny tutaj.

Polscy fani będą mieli okazję usłyszeć i zobaczyć Yelle na żywo. Artystka w ramach europejskiej trasy koncertowej wystąpi 21 listopada w warszawskim klubie Basen. Zapowiedź, czego można się spodziewać się obrazuje ten oto filmik. Bilety można nabyć tutaj.

 

Tracklista CD:

1.Complètement Fou

2.Ba$$in

3.Coca Sans Bulles

4.Les Soupirs Et Les Refrains

5.Nuit De Baise I

6.Toho

7.Moteur Action

8.Florence En Italie

9.Un Jour Viendra

10.Nuit De Baise II

11.Jeune Fille Garnement

12.Dire Qu’on Va Tous Mourir

13.Bouquet Final

 

Oficjalna strona  – http://po.st/Yelle