Skip content

DAMS OF THE WEST – nowy projekt muzyka Vampire Weekend – już w lutym w Sony Music !

DAMS OF THE WEST – nowy projekt muzyka Vampire Weekend – już w lutym w Sony Music !

DAMS OF THE WEST – SOLOWY PROJEKT CHRISA TOMSONA (VAMPIRE WEEKEND)

 

SINIGIEL “TELL THE TRUTH” JUŻ TERAZ NA NPR MUSIC

v
PŁYTA ‘YOUNGISH AMERICAN’ 24 LUTEGO!


Dams of the West to solowy project perkusisty Vampire Weekend Chrisa Tomsona. Pierwszy album tej formacji – ‘Youngish American’ – ukaże się 24 lutego nakładem należącej do Danger Mouse’a wytwórni 30th Century Records (Columbia Records / Sony Music) a promujący go utwór “Tell The Truth” wraz z tajemniczym, nawiązującym do kręgu Illuminati klipem można sprawdzić TUTAJ.
Tomson o singlu “Tell the Truth”: “Dla mnie ten numer opowiada o obiektywizmie i fenomenie zjawiska nazywanego ‘blame Amercia first (najpierw obwiniaj Amerykę)’.Kiedy pisałem ten numer, wydawało mi się, że koniec końców zwycięży prawda. Ale w zeszłym tygodniu, kupując rękaw prażonych orzeszków ziemnych usłyszałem, że ‘mieszkamy w świecie post-prawdy’ od sprzedawcy wpatrzonego w swój telefon Samsung Galaxy Stardust 8GB, więc może tak się wcale nie stanie. Tak czy inaczej, piosenka ma fajny bit i można do niej poskakać.”
Krążek ‘Youngish American’ wyprodukował Pat Carney z Black Keys a Tomson zagrał na nim na prawie każdym instrumencie. Z płyty udostępniony był już wcześniej numer “Death Wish”, zbierający bardzo pozytywne noty od takich portal jak Consequence of Sound, Stereogum, Pitchfork czy Fader, który nazwał ją

„żwawym, kwestionującym życie kawałkiem”. “Death Wish” można wysłuchać pod TYM ADRESEM.

Tracklista ‘Youngish American’:
1. Bridges and Tunnels

  1. Tell The Truth
  2. Death Wish
  3. The Inerrancy of You and Me
  4. Polo Grounds
  5. Will I Be Known To Her
  6. Flag On The Can
  7. Perfect Wave
  8. Pretty Good WiFi
    10. Youngish Americans