Skip content

DAVE GAHAN & SOULSAVERS – nowa płyta 23 października, singiel do odsłuchu już teraz!

DAVE GAHAN & SOULSAVERS – nowa płyta 23 października, singiel do odsłuchu już teraz!

Nowy album Davea Gahana & Soulsavers

Angels & Ghosts w sprzedaży od 23 października

 

Nowy utwór “All of This and Nothing” dostępny już dziś!

 

Dave Gahan, lider grupy Depeche Mode, powraca z nowym albumem nagranym z formacją Soulsavers. Ukazujący się 23 października krążek ‘Angels & Ghoststo nie pierwsza współpraca legendarnego wokalisty z elektroniczno-alternatywną formacją – muzycy już w 2012 roku wspólnie wydali płytę ‘The Light the Dead See’. Nowy materiał ukaże się w wersji cyfrowej oraz na płytach CD i winylu nakładem należącej do Sony Music wytwórni Columbia Records. Składać się na niego będzie dziewięć oryginalnych utworów napisanych przez samego Gahana i Soulsavers.

 

Album promuje klimatyczny, filmowy wręcz singiel “All of This and Nothing” do którego lyric video można już teraz obejrzeć TUTAJ.

 

W odróżnieniu od pierwszego albumu, ‘Angels & Ghosts’ jest znacznie silniejszym i intensywnym krążkiem. Fani mogą spodziewać się podróży przez mroczne, tajemnicze brzmienia, częściowo inspirowane gospel i bluesem oraz surowego  piękna, które stało się znakiem rozpoznawczym twórczości zarówno Dave’a, jak i Soulsavers. Pełen emocji głos Gahana jeszcze nigdy nie brzmiał tak dobrze i to on prowadzi słuchacza przez krainy starannie dobranych instrumentacji.

 

Transatlantycka współpraca nad płytą zaczęła się od przesyłania sobie materiałów demo i pomysłów na nagrania ze studio na Manhattanie (Dave) i angielskiej prowincji (Rich Machin z Soulsavers). Nagrania finalnych partii instrumentów odbywały się już w studiach na całym świecie, m.in. Sunset Sound w Los Angeles i Electric Lady w Nowym Jorku. Rezultatem jest żywy, ekscytujący album oraz jednocześnie dowód na to, że Machin i Gahan idealnie uzupełniają się jako kompozytorzy.

 

Chcąc w pełni zaprezentować silny, żywiołowy charakter albumu, Dave Gahan i Soulsavers przeniosą projekt na scenę podczas sześciu specjalnych koncertów w najznakomitszych salach w Stanach Zjednoczonych i Europie. Muzycy wystąpią jako dziesięcioosobowy zespół w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Berlinie, Paryżu i Mediolanie. Bilety na wszystkie koncerty trafią do sprzedaży 18 września, a wybrane koncerty będą transmitowane w internecie dla fanów na całym świecie.

 

Więcej informacji na www.davegahan.com oraz www.thesoulsavers.com

 

Angels & Ghosts tracklista:

  1. Shine
  2. You Owe Me
  3. Tempted
  4. All of This and Nothing
  5. One Thing
  6. Don’t Cry
  7. Lately
  8. The Last Time
  9. My Sun