Skip content

DAVID GILMOUR na nowej płycie ze słynnym polskim kompozytorem filmowym !!!

DAVID GILMOUR na nowej płycie ze słynnym polskim kompozytorem filmowym !!!

Za 4 tygodnie do sprzedaży trafi nowy studyjny album Davida Gilmoura „Rattle That Lock”. Fanów artysty zelektryzuje informacja, że większość utworów na płytę zorkiestrował słynny twórca muzyki filmowej – Zbigniew Preisner. Panowie pracowali już wcześniej przy poprzednim studyjnym projekcie Gilmoura i współpraca potoczyła się tak dobrze, że były lider Pink Floyd nie miał wątpliwości, do kogo zwrócić się także tym razem: „Świetnie mi się pracowało ze Zbigniewem przy okazji “On An Island”, więc pomyślałem, że ponownie skorzystam z jego talentu. Jest wyjątkowo wrażliwy na moją muzykę i świetnie rozumie, co chcę przekazać… Stworzył piękne aranżacje orkiestrowe, które nagraliśmy w londyńskich AIR Studios. To wspaniałe uczucie przebywać w jednym pomieszczeniu z 30-osobową orkiestrą, nagrywającą napisaną przez siebie muzykę.”

Album „Rattle That Lock” ukaże się 18 września w pięciu wersjach – cyfrowej (pobierz na iTunes już teraz) oraz na płycie CD, w boxach CD+DVD, CD+Blu-Ray i na winylu (z kodem do darmowego pobrania płyty w wersji cyfrowej). Do sieci trafiło właśnie video, które wizualizuje zawartość wspomnianych boxów (do obejrzenia TUTAJ) na które składają się m.in. dodatkowe materiały audio-video, dwie książeczki, plakat i memorabilia. Tytułowemu singlowi z płyty towarzyszy animacja będąca efektem 3 miesięcznej pracy 12 animatorów przez z londyńskiego studia Trunk Animation pokazująca drogę Szatana przez krainy piekielne – można ją obejrzeć pod TYM ADRESEM.

David Gilmour Rattle That Lock - Standard-smallDavid Gilmour Rattle That Lock Packshot DeluxeDavid Gilmour Rattle That Lock Packshot - Vinyl