Skip content

DAVID GILMOUR wraca do Polski! Koncert z 30-osobową orkiestrą we Wrocławiu już 25 czerwca!

DAVID GILMOUR wraca do Polski! Koncert z 30-osobową orkiestrą we Wrocławiu już 25 czerwca!

DAVID GILMOUR WRACA DO POLSKI!

KONCERT Z 30-OSOBOWĄ ORKIESTRĄ WE WROCŁAWIU – EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY 2016 – JUŻ 25 CZERWCA!

 

Ta informacja pojawiała się w mediach od dawna, ale dopiero teraz możemy ją oficjalnie potwierdzić: David Gilmour wyrusza w światową trasę koncertową promującą album ‘Rattle That Lock’ i rozpocznie ja nie gdzie indziej, jak w Polsce! Koncert planowany na 25 czerwca 2016 r. odbędzie się w ramach uroczystości obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu a bilety na niego właśnie trafiły do sprzedaży.

 

Koncert w Polsce będzie pierwszym z towarzyszeniem 30-osobowej orkiestry pod batutą wieloletniego współpracownika Gilmoura, Zbigniewa Preisnera. Dodatkową atrakcją będzie udział słynnego pianisty jazzowego Leszka Możdżera. Wydarzenie odbywające się na Placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki a jego transmisję wyemituje Telewizja Polska.

 

Ostatni występ Gilmoura w Polsce miał miejsce w 2006 roku w Stoczni Gdańskiej ku czci powstania związku zawodowego Solidarność. Jego zapis został wydany na płycie CD i DVD ‘Live In Gdansk’ a w koncercie wziął także udział inny członek Pink Floyd – Richard Wright.

 

Bilety dostępne są tutaj: https://sklep.ebilet.pl/en/Event/Details/2251799813685250

 

Poniżej kilka cytatów z mediów opisujących ubiegłoroczne koncerty Davida Gilmoura w Londynie:

 

“Wspaniałe, majestatyczne show… Sala poprzecinana snopami światła przy ‘Comfortably Numb’ pozostawiała niezapomniane wrażenie” – **** Financial Times

 

“Niekwestionowany mistrz art-rocka stworzył magiczny show” – Daily Star

 

Trudno wyobrazić sobie lepsze połączenie dźwięków, wizualizacji i koncertowej atmosfery” – **** Daily Telegraph

 

“Show dające fanom duchowe wręcz doświadczenie” – **** The Times

  

‘Rattle That Lock’ – czwarta solowa płyta Davida Gilmoura – ukazała się 18 września 2015 roku i z miejsca trafiła na szczyty listy sprzedaży w 11 krajach, także w Polsce. Płyta dotarła także na 1.miejsce listy sprzedaży albumów w 12 krajach. Trasa koncertowa promująca ten album obejmie w tym roku Europę i Amerykę Północną.

 

www.davidgilmour.com