Skip content

DEPECHE MODE ujawniają klip do “Where’s The Revolution” – zobacz rewolucję już teraz!

DEPECHE MODE ujawniają klip do “Where’s The Revolution” – zobacz rewolucję już teraz!

Depeche Mode ujawnili właśnie klip do pierwszego singla z nowej płyty ‘Spirit’ – obrazek do ‘Where’s the Revolution’ w reżyserii Antona Corbijna można już teraz zobaczyć TUTAJ.

 

Podążając za tradycją klimatycznych, przemyślanych teledysków, „Where’s The Revolution” utrzymany jest w przytłumionych kolorach i osadzony w surowym przemysłowym krajobrazie. Zespół otoczony armią posłusznie maszerujących tancerzy zdaje się wizualnie komentować to, o czym według słów Dave’a Gahana z wywiadu dla Rolling Stone jest nowa płyta zespołu – „…ludzkość i naszym miejscu w niej”.

Premiera klipu ma miejsce dokładnie dzień po tym, jak zespół ogłosił, ze na rok przekazuje swój fanpage na Facebooku w ręce fanów. Każdy fan, który chciałby wcielić się w rolę administratora https://www.facebook.com/depechemode może już teraz umieścić swoje zgłoszenie na stronie takeover.depechemode.com. Zespół wybierze setki opiekunów strony ze swojej bazy fanów – jednego na każdy z 365 dni.

 

Utwór “Where’s The Revolution” to pierwsza nowa muzyka z nowego, 14. studyjnego albumu Depeche Mode – „Spirit”. Płyta ukaże się zarówno w wersji cyfrowej, jak i kilku formatach fizycznych: standardowej i deluxe. Wersja deluxe zawierać będzie dodatkowo 28-stronicowy booklet ze specjalną okładką i unikalnymi zdjęciami, a także 5 remixów przygotowanych przez Depeche Mode, Matrixxmana i Kurta Uenalę, zatytułowanych ‘Jungle Spirit Mixes’. Wersja winylowa ‘Spirit’ ukaże się na 2 winylach 180g z tracklistą płyty w wersji standard i specjalnym grawerowaniem na stronie B drugiego krążka. W Polsce dostępna będzie także specjalna wersja płyty ze specjalną przypinką z nowym logo Depeche Mode.

 

Spirit to efekt początku współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu wydanej w 2013 roku i świetnie przyjętej  płyty Delta Machine, która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce. Album zbiera znakomite noty od wszystkich, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat”.

 

Polskich fanów Depeche Mode Sony Music Poland i Empik zapraszają na specjalna imprezę w warszawskim barzeStudio 16 marca, gdzie jako pierwsi w Polsce będą oni mogli nabyć płytę Spirit wraz dostępnym tylko tej nocy unikalnym zestawem gadżetów. Na ten wieczór organizatorzy planują dodatkowo szereg atrakcji, o których szczegółowo poinformują już wkrótce.

 

21 lipca zespół Depeche Moda zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Spirit Tracklista (STANDARD):

Going Backwards

Where’s the Revolution

The Worst Crime

Scum

You Move

Cover Me

Eternal

Poison Heart

So Much Love

Poorman

No More (This is the Last Time)

Fail

 

Spirit Tracklista (DELUXE):

DISC 1

Going Backwards

Where’s the Revolution

The Worst Crime

Scum

You Move

Cover Me

Eternal

Poison Heart

So Much Love

Poorman

No More (This is the Last Time)

Fail

 

DISC 2 – Jungle Spirit Mixes

1 Cover Me (Alt Out)

2 Scum (Frenetic Mix)

3 Poison Heart (Tripped Mix)

4 Fail (Cinematic Cut)

5 So Much Love (Machine Mix)