Skip content

Eliminacje do konkursu Eurowizja 2018: Gromee faworytem internautów!

Eliminacje do konkursu Eurowizja 2018: Gromee faworytem internautów!

Eliminacje do konkursu Eurowizja 2018: Gromee faworytem internautów!

Gromee ma ogromne szanse, aby reprezentować Polskę na Eurowizji 2018 w Lizbonie. Popularny DJ i producent muzyczny jest faworytem internautów, którzy w dwa tygodnie od premiery teledysku do konkursowego utworu artysty „Light Me Up” obejrzeli go już ponad milion razy (OBEJRZYJ TELEDYSK)!

“I to jest propozycja na Eurowizję! Chociaż jeden kandydat nie musi wstydzić się za zgłoszony przez siebie utwór”, “Pierwsze miejsce na Eurowizji murowane”, “Genialna piosenka!!! Eurowizja jest nasza” – to tylko niektóre z komentarzy internautów. Artystę wspiera też wiele polskich portali, które również typują go jako faworyta.

Gromee’ego wspierają również zagraniczni fani Eurowizji oraz polscy artyści. Wszyscy wyrażają swoje uznanie dla producenta publikując w sieci posty z hasztagiem #teamGromee.

Głosy na Gromee’ego i Lukasa Mejiera oraz ich utwór “Light Me Up” będzie można oddawać SMS-owo podczas krajowych eliminacji do Eurowizji (SMS o treści 6 pod numer 7350). Transmisję na żywo z koncertu będzie można oglądać w sobotę 3 marca od godziny 21:30 na antenie TVP1.

***
„Light me up” to nowa propozycja od popularnego producenta muzycznego i DJ-a – Gromee’ego.  W utworze swojego głosu użyczył Lukas Meijer, który współpracował już z Gromee’em przy jego poprzednim singlu „Without You”. „Light me up” to mieszanka charakterystycznego dla artysty elektronicznego brzmienia, muzyki house i popu. Teledysk do utworu nagrywany był w słonecznej Barcelonie.

Gromee już od kilku lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju. W muzycznym dorobku ma single, które prezentowały stacje radiowe w Polsce i na świecie. Jego największe przeboje to: „Fearless” (ZOBACZ TELEDYSK), „Spirit” (ZOBACZ TELEDYSK), „Runaway” (ZOBACZ TELEDYSK) oraz wspomniany wcześniej „Without You” (ZOBACZ TELEDYSK).  W ubiegłym roku za swoje dokonania został nagrodzony statuetką i statusem najlepszego Producenta Muzycznego i DJ-a w kraju.

Lukas Meijer znany jest głównie w rodzinnej Szwecji jako wokalista i autor muzyki oraz tekstów rockowego zespołu No Sleep For Lucy. Do tej pory miał zaszczyt współpracować z wieloma utalentowanymi ludźmi z branży muzycznej, m.in.: Stevie’em Aiello (30 Seconds To Mars), Tommym Henriksenem (Alice Cooper, Hollywood Vampires), czy nominowanym do Grammy Markiem Holmanem (Daughtry, Three Days Grace). Lukas zawsze szuka nowych miejsc do odkrycia na swoim muzycznym radarze. Pisanie z Gromee’em było dla niego nowym doświadczeniem. Połączenie jego rockowych korzeni z klubowymi produkcjami Gromee’ego okazało się sukcesem. Ich poprzedni wspólny singiel „Without You” osiągnął już ponad 8 mln wyświetleń na YouTube.

„Light Me Up” jest propozycją Gromee’go na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Piosenka promuje również pierwszy album artysty – „Chapter One”. Premiera już 16 marca. Płytę można zamówić w przedsprzedaży na empik.com (ZAMÓW).