Skip content

ELO – czy tak dzisiaj brzmieli by The Beatles? Posłuchaj najnowszego singla legendarnej formacji – “One Step At A Time”!

ELO – czy tak dzisiaj brzmieli by The Beatles? Posłuchaj najnowszego singla legendarnej formacji – “One Step At A Time”!

ELO, czyli Electric Light Orchestra, to jedna z najbardziej przebojowych grup grających tzw. soft-rocka. Dowodzona przez Jeffa Lynne’a, ELO wydała właśnie najnowszą płytę „Alone In The Universe” i jest to pierwszy od prawie 15 lat nowy materiał oryginalnego składu zespołu. Choć nie brakuje im własnego stylu, część piosenek na płycie pozwala wyobrazić sobie, że mamy do czynienia z nieopublikowanym materiałem The Beatles. Nic dziwnego, Jeff Lynne odpowiada ze produkcję ‘pośmiertnych’ kilku utworów Czwórki z Liverpoolu, w tym m.in. “Free as a Bird” i “Real Love”.

W najbliższym czasie do stacji radiowych trafi nowy utwór ELO z „Alone In The Universe” – piosenki „One Step At A Time” można już teraz posłuchać TUTAJ. Cała płyta zawiera 10 (a w wersji deluxe) 12 utworów całkowicie wyprodukowanych i nagranych przez Jeffa, który osobiście odpowiada za największe hity Electric Light Orchestra – takie jak “Don’t Bring Me Down” czy “Rock’n’Roll Is King”. Każdy z utworów można zanucić już po pierwszym przesłuchaniu. “O tej płycie już teraz myślimy jako o współczesnym klasyku” – twierdził Ashley Newton, szef Columbia Records, podpisując kontrakt z Lynne’m. Każdy, kto zapozna się w nowym materiałem ELO, będzie musiał przyznać mu rację.  Album ukazuje się w wersji CD standard, CD Deluxe i na płycie winylowej. Dostępny jest również w wersji cyfrowej (podbierz z iTunes).

Wszyscy fani ELO mają możliwość obejrzenia ogromnej repliki statku kosmicznego z okładki w dziale Muzyka w warszawskim salonie Empik Junior (obejrzyj zdjęcia). Statek odleci stamtąd dopiero 30 listopada!