Skip content

EVERYTHING EVERYTHING – polski koncert jednej z najpopularniejszych indie-rockowych kapel z UK już jutro!

EVERYTHING EVERYTHING – polski koncert jednej z najpopularniejszych indie-rockowych kapel z UK już jutro!

Już jutro w warszawskich Hybrydach wystąpi grupa Everything Everything! Muzycy przyjadą do Polski na swój pierwszy klubowy koncert w związku z promocją płyty „Get To Heaven”, która ukazała się latem. W roli supportu pojawi się polska grupa BVRS.

Zespół EE powstał w 2007 roku, a debiutował trzy lata później, świetnie przyjętym albumem „Man Alive”.  Dzięki singlowemu „MY KZ, UR BF” Brytyjczycy zdobyli rozgłos i sympatię publiczności, a po premierze płyty – także przychylność mediów.

W 2013 roku premierę miał drugi krążek zespołu, „Arc”. To pierwsza płyta, jaką muzycy nagrali dla RCA Records. To z niej pochodzą single „Cough Cough” czy „Kemosabe”. Po raz kolejny Everything Everything spotkali się z zachwytem krytyki, umacniając swoją pozycję na scenie. O albumie pisano m.in. że jest nadzwyczajnym osiągnięciem i dowodem niezaprzeczalnego talentu (The Underclassed), miksturą świetnie skrojonych, poruszających i często zabawnych popowych singli (Pitchfork).Singlowe „Kemosabe” przyniosło nawet zespołowi nagrodę UK Single of the Year na The Music Producers Guild Awards. W ramach promocji tej płyty zespół wystąpił w Łodzi jako suport zespołu Muse.

2015 rok przyniósł kolejną premierę. Pierwszy singiel – „Distant Past” – zapowiedział Zane Lowe na falach BBC Radio 1. Płyta „Get To Heaven” ukazała się 22 czerwca i jak mówią muzycy – była owocem ich rocznej przerwy w koncertowaniu, a spory wpływ na jej warstwę tekstową miały wiadomości z kraju i ze świata, jakie wokalista namiętnie w tym czasie przeglądał. W jednym z wywiadów powiedział nawet „Po skończeniu płyty przeczytałem jeszcze raz wszystkie teksty i zorientowałem się, że napisałem horror…”. Materiał, wbrew zapowiedziom, nie przeraża, a zachwyca. Brytyjski „Clash” nazwał Everything Everything najlepszym popowym zespołem Wielkiej Brytanii, w „Q” można było przeczytać, że album jest „spektakularny”, a „Evening Standard” napisał, że niebawem muzycy z pewnością dołączą do ścisłej czołówki światowej ligi. „Get To Heaven” to po prostu rewelacyjna popowa płyta, której świetnie słucha się tak w domu, jak i na koncertach.

Everything Everything byli do tej pory w Polsce trzy razy. Teraz przyjadą po raz kolejny – na pierwszy własny klubowy koncert – i będą mieli okazję zaprezentować najnowsze dzieło. Z pewnością nie zabraknie też starszych kompozycji!

Rozpiska godzinowa koncertu prezentuje się następująco:
19:00 otwarcie drzwi
20:00 BVRS
21:00 Everything Everything

Wejściówki wciąż dostępne są w przedsprzedaży na stronach www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn. Kupić je będzie można także bezpośrednio przed koncertem na bramce.