Skip content

FOO FIGHTERS udostępniają ostatni utwór przed premierą nowej płyty – posłuchaj “The Line”!

FOO FIGHTERS udostępniają ostatni utwór przed premierą nowej płyty – posłuchaj “The Line”!

“Prawdopodobnie najlepszy amerykański zespół rockowy ostatnich dwóch dekad”—ROLLING STONE

Odliczanie do jednej z najważniejszych, a na pewno najgłośniejszych melodyjno-hardrockowych płyt tego roku nabrało tempa – płyta „Concrete And Gold” Foo Fighters ukaże się w sklepach dokładnie za tydzień, a właśnie teraz zespół postanowił uraczyć fanów jeszcze jednym utworem z krążka – wszyscy, którzy zamówią album na iTunes, do natychmiastowego pobrania otrzymają kawałek ‘The Line’ (posłuchaj TUTAJ).

„The Line” to kolejny popisowy numer Foo Fighters łączący śpiewną melodię i poważny, refleksyjny tekst, opisywany przez Dave’a Grohla jako ‘numer o szukaniu nadziei w świecie, w którym o życie walczy się dosłownie w każdej chwili”. To też trzecia odsłona najnowszej płyty, po świetnie przyjętym singlu ‘Run’ i zdobywającym powoli status nieoficjalnego rockowego hymnu ‘Sky Is A Neighborhood’ (do którego klip jako pierwszy opisany został przez serwis SPACE.COM) . Foo Fighters kilka dni temu ujawnili także, że na ich płycie usłyszeć można będzie samego … Justina Timberlake’a. Więcej (naprawdę WIĘCEJ) niespodzianek ujawnionych zostanie w animowanym video „The Making of Concrete And Gold”, który ukaże się w sieci w dniu premiery płyty 15 września. Już teraz zapowiedź filmiku zobaczyć można TUTAJ.

Nowa płyta promowana będzie oczywiście trasą koncertową. Jej pierwsza, jedyna do tej pory ujawniona amerykańska część rozpocznie się 7 października w Kalifornii festiwalem CAL JAM – na zaproszenie muzyków Foo Fighters przez 12 godzin w parku miejskim w San Bernardino wystąpią m.in. Queens Of The Stone Age, Cage The Elephant, Liam Gallagher, The Kills, Royal Blood, Japandroids, Wolf Alice, Bob Mould, The Struts, Bully, Circa Waves, Babes in Toyland, Adia Victoria, Fireball Ministry, The Obsessed, Pinky Pinky, Starcrawler, White Reaper… będzie też camping, park wodny, muzeum Foo Fighters i inne atrakcje. Dwuosobowe zaproszenie na to wydarzenie już od poniedziałku wygrać można będzie w porannym programie „Piękna czy Bestia?” w Antyradiu.