Skip content

HARRY CONNICK, JR. ogłasza premierę nowej płyty “That Would Be Me”!

HARRY CONNICK, JR. ogłasza premierę nowej płyty “That Would Be Me”!

Zdobywca prestiżowych nagród Grammy i Emmy  – muzyk Harry Connick, Jr. powraca z nowym materiałem! Jego album „That Would Be Me” pojawi się na rynku już 23 października 2015. Po raz pierwszy w trakcie swojej kariery, Connick wyszedł poza ściśle określone ramy muzyczne i podjął współpracę z dwoma „zewnętrznymi” producentami. Przy piosenkach na jego  najnowszy krążek pracowali Eg White (Sam Smith, Adele, Florence And The Machine) oraz Butch Walker (Taylor Swift, Katy Perry, Pink, Weezer). Efektem tej współpracy jest płyta pełna niespodzianek i muzycznych zaklęć. W 11 nowych kompozycjach zawiera się całkowicie inne niż do tej pory spojrzenie na jego twórczość.

 

Na dużą uwagę zasługuje okładka krążka, mocno różniąca się od dotychczasowych. Tym razem przedstawia ona twarz Connicka, w całości zrobioną z… elementów związanych z muzyką! Kable, syntezatory czy też płyty gramofonowe tworzą niesamowitą podobiznę artysty. Kliknij TUTAJ i zobacz, jak powstawała okładka tego krążka.

„Podczas mojej kariery, nikt nigdy nie podejmował za mnie żadnych muzycznych decyzji” mówi Harry Connick, Jr. o współpracy z nowymi producentami. „To dla mnie całkowicie nowe doświadczenie. Zazwyczaj to ja pierwszy wyskakiwałem przed szereg i decydowałem o wszystkim. Teraz zobaczyłem, że nie zawsze muszą pociągać za sznurki”. Jak przyznaje White i Walker to całkowite przeciwieństwa. „To producenci, którzy pracują w zupełnie inny sposób.  Butch działa na zasadzie: ‘zagrajmy to wspólnie i zobaczmy jak wyjdzie!’ i zaprasza do jammowania kilku innych muzyków. Z Egiem jest inaczej – jest nas tylko dwóch i sami startujemy z pomysłem, do którego dobudowujemy odpowiednie chwyty i melodie”.

 

Efekt końcowy zaskoczył samego Connicka – nie tylko sposób w jaki brzmi, ale również sama muzyka. To duży kontrast wobec jego ostatniego krążka „Every Man Should Know”, na którym znalazło się 12 oryginalnych piosenek w całości napisanych i wyprodukowanych przez Harry’ego.

 

Singlem promującym płytę „That Would Be Me” będzie piosenka “(I Do) Like We Do.”

 

 

Tracklista

 1. (I Like It When You) Smile
 2. (I Do) Like We Do
 3. Tryin’ To Matter
 4. Songwriter
 5. Do You Really Need Her
 6. You Don’t Need A Man
 7. You Have No Idea
 8. Where Prisoners Drown
 9. (I Think I) Love U A Little Bit
 10. Every Time I Fall In Love
 11. Right Where It Hurts

***

harryconnickjr.com

facebook.com/harryconnickjr

twitter.com/harryconnickjr

instagram.com/harryconnickjr