Skip content

HIGHLY SUSPECT – rockowa sensacja w Sony Music! Reedycja głośnego debiutu już 18 sieprnia!

HIGHLY SUSPECT – rockowa sensacja w Sony Music! Reedycja głośnego debiutu już 18 sieprnia!

“W skrócie: potrzebujesz ich w swoim życiu” – NME

“Mroczna, potężna muza z genialnymi riffami” – Total Guitar

“Wywołują prawdziwe emocje. To surowe i silne brzmienie, za jakim tęskniliśmy” – Rock Shot

Fani Royal Blood, Kings of Leon czy Queens of the Stone Age już wiedzą, co się święci…

Głośny debiut Highly Suspect ‘Mister Asylum’ z 2015 roku nareszcie będzie dostępny w Polsce na CD!

Wyróżniony nominacjami do nagród Grammy w kategorii ‘Best Rock Album’ i ‘Best Rock Song’, album tria z Massachusetts jest jedną z pozycji, koło których fan współczesnego rocka nie może przejść obojętnie. Zachwycały się nim magazyny Rolling Stone, NME, Billboard czy Fader a materiał na niego zainspirowały chemicznie-podkręcone noce, mętne poranki, skomplikowane związki i oczyszczające samorealizacje. Producentem albumu jest Joel Hamilton (Black Keys, Tom Waits, Elvis Costello) a wydawnictwo promują single ‘Lydia’ i ‘Bloodfeather’, do którego brutalny klip w klimatach Dzikiego Zachodu udostępniono właśnie TUTAJ. Jak mówi wokalista i gitarzysta grupy, Johnny Stevens: „Pisząc ten numer myślałem o nawiązaniu do filmowych tematów a la James Bond. Ale przeczytałem książkę o Billy’m Kidzie Larry’ego McMurty i postanowiłem pójść bardziej w klimaty Tarantino”.

Aktualnie zespół intensywnie koncertuje na najważniejszych europejskich festiwalach – m.in. Reading & Leeds, Pukkelpop i Lowlands.

W skład Highly Suspect wchodzą Johnny Stevens (gitara, wokal, klawisze) i bliźniacy Ryan (perkusja, wokal) i Rich (bass, wokal) Meyerowie. Sukces debiutanckiej płyty doprowadził zespół do podpisania kontraktu z Columbia Records/ Sony Music, na podstawie którego na początku 2017 roku ukaże się ich nowy album. Reedycja albumu „Mister Asylum” trafi do sklepów w Polsce 19 sierpnia.