Skip content

Już jest! Nowy album Reni Jusis „ĆMA” dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych!

Już jest! Nowy album Reni Jusis „ĆMA”  dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych!

Już jest! Nowy album Reni Jusis „ĆMA”  dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych! 

 

POSŁUCHAJ / KUP PŁYTĘ TUTAJ

 

Laureatka 6 Fryderyków i jedna z najbardziej barwnych postaci muzyki klubowej ostatnich lat prezentuje swoje nowe dzieło! Już dziś premiera „ĆMY”. Posłuchaj albumu już teraz!

 

 

Reni Jusis przedstawia nowy, ultrataneczny album zatytułowany „ĆMA”, będący kontynuacją jej dotychczasowej elektro – popowej twórczości. To bardzo osobisty album, na którym, jak podkreśla sama artystka, długie frazy przeplatają szerokie brzmienia i dyskotekowe rytmy.

 

Na naszym nowym albumie „ĆMA” wspólnie ze Stendkiem staraliśmy się pokazać wiele odcieni muzyki klubowej i mimo wspólnego tanecznego mianownika, nie ograniczać do jednego stylu. Do pracy nad tekstami zaprosiłam tym razem oprócz Jacka Szymkiewicza z Pogodno, również Gabę Kulkę, oraz moją serdeczną przyjaciółkę Weronikę Lewandowską, z którą udało mi się wspólne napisać jeden z najważniejszych dla mnie ostatnio tekstów do kompozycji „Bez filtra”. – opisuje artystka.

 

Podobnie jak na poprzedniej płycie, za produkcję muzyczną w całości odpowiada Stendek, znany również jako założyciel trójmiejskiego projektu LASY. Sama artystka przyznaje, że oboje ze Stendkiem byli zainspirowani brzmieniami z pogranicza lat 80-tych i 90-tych, a po muzycznych poszukiwaniach na “BANG!” postanowili tym razem nawiązać do klasycznych form, przestrzennych harmonii i stricte dyskotekowych i housowych beatów.

 

Pierwszy singiel „Tyyyle miłości” (ZOBACZ KLIP) to elektropopowa kompozycja, która jest przykładem produkcji muzycznej na najwyższym poziomie, z której Reni Jusis słynie od początku swojej kariery.  Stendek, w aranżu dopracowanym w najmniejszym detalu, nawiązuje do brzmień z lat 80-tych i doskonale steruje dynamiką i dozuje napięcia.

Drugim singlem promującym “ĆMĘ” jest tytułowa kompozycja (ZOBACZ KLIP), która udanie łączy parkietowy puls i popową przebojowość z wyrafinowaną warstwą kompozycyjną i chwytliwą melodią. Jak opowiada artystka, to “historia o dziewczynie, nocnym motylu, którego przyciąga blask nocnych świateł miasta”.

Najbardziej poruszającą kompozycją na płycie jest utwór „Bez filtra”. To jedyna ballada na płycie. Z resztą tak melancholijne i dramatyczne w swej wymowie kawałki to rzadkość w twórczości Reni. Tym bardziej robi wrażenie i zapada w pamięć osobisty tekst, przejmująca melodia i minimalistyczny, przestrzenny aranż.

 

Zaproszenie do udziału w płycie przyjęło dwóch niezwykle ciekawych i oryginalnych polskich artystów, związanych nie tylko z muzyką, ale również i z filmem. W utworze “So Far” zaśpiewał gościnnie przedstawiciel trójmiejskiej sceny alternatywnej MajLo. Zaś w transowej kompozycji “Jeżeli porcelana to wyłącznie taka” poruszający wiersz Stanisława Barańczaka recytuje jeden z najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia, Jakub Gierszał. Ta nowoczesna adaptacja poezji to kontynuacja literackiego wątku, zapoczątkowanego w muzycznym opowiadaniu “Biletu wstępu” na płycie “BANG!”. Wiernych fanów z pewnością ucieszy wiadomość, że na nowym albumie Reni wraca do korzeni, czyli muzyki tanecznej w najlepszym wydaniu. Już w pierwszych dwóch singlach z nowej płyty publiczność odnajduje echa jej poprzednich, bardzo ważnych w jej karierze płyt: „Trans Misji” czy „Elektreniki”. Ikona polskiej sceny klubowej powraca z kolejną dynamiczną i dyskotekową płytą, której będzie towarzyszyła jesienna trasa koncertowa, w oprawie i z kostiumami zaprojektowanymi przez duet Paprocki & Brzozowski.

 

TRASA 2018 Promująca Album „ĆMA”:

 

5.10 Lublin / Radio Lublin

7.10 Kraków / ZetPeTe

12.10 Koszalin / CK 105

19.10 Warszawa / Metropolis

28.10 Wrocław / Stara Piwnica

16.11 Poznań / Blue Note

24.11 Gdańsk / Żak

 

Obserwuj Reni Jusis na:

Facebook | Instagram | YouTube

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW