Skip content

KONGOS – autorzy megahitu ”Come With Me Now” wracają z nowym materialem!

KONGOS – autorzy megahitu ”Come With Me Now” wracają z nowym materialem!

Jak niegdyś „Song 2” Blur, tak w ostatnich latach jedną najczęściej wykorzystywanych do reklam piosenek był bez wątpienia numer „Come With Me Now” zespołu Kongos. Przykłady? Kampanie NBA, WWE, stacji ESPN, NBC Sports, HBO, CNN, FX Network i Ram Trucks TV, reklam telefonów Samsung Galaxy, gier Playstation, programów American Idol, MTV Movie Awards, seriali The Expendables 3, The Originals, ufff…. Tymczasem świat idzie na przód i Kongos wracają wreszcie z nowym materiałem.

 

Kongos to pochodzący z RPA i zamieszkali w Arizonie rodzeństwo Johnny, Jesse, Dylan i Danny – synowie słynnego w latach 70-tych południowoafrykańskiego autora piosenek Johna Kongosa. Ich debiutancka płyta „Lunatic” ukazała się latem 2014 roku i dzięki niej zespół natychmiast okrzyknięto jednym z najbardziej zaraźliwych młodych zespołów pop-alternatywnych. Klip do ‘Come With Me Now’ obejrzany został prawie 50 milionów razy a zespół prezentował go m.in. w najważniejszych amerykańskich programach telewizyjnych – takich jak Late Night With Seth Meyers, Jimmy Kimmel LIVE!, The Today Show i wielu innych.

 

Po trwającej prawie 2 lata trasie promującej poprzedni album, muzycy wręcz kipieli od nowych pomysłów. Każdy z braci miał swoje własne demówki, które w jedno połączono dopiero w profesjonalnym studio w Phoenix w Arizonie. Okazało się, że wszyscy tworzyli w podobnym klimacie i nagrywanie nowego albumu było procesem łatwiejszym, niż podejrzewano. „Egomaniac” – bo taki nosi tytuł – zespół określa jako ‘najlepszą płytą kiedykolwiek nagraną’ – zresztą zgodnie z tytułem 😉 Jednak całkiem poważnie – 13 utworów na krążku brzmi naprawdę dobrze. Mieszając motywy gitarowe („I Don’t Mind”), elektronikę („Autocorrect”) czy bardziej podniosłe, epickie klimaty („Look At Me”). Album ukaże się na płycie CD i winylu a także w sprzedaży cyfrowej – zamów na iTunes już teraz.

Pierwszy odsłoną jest idealny reprezentant całej płyty – „Take It From Me”. Rozkręcający się, śpiewny i zapadający w pamięć już po pierwszym przesłuchaniu jest godnym następcą ‘Come With Me Now’. Klip do utworu, nawiązujący do znanej w latach 90-tych grze video NBA Jams,  tradycyjnie reżyserował, montował i wyprodukował sam zespół. Klip do obejrzenia pod TYM ADRESEM.